Tõsi, tundub olevat väga lihtne taandada keeruline probleem ühele küsimusele – kuidas panna naised rohkem sünnitama? Veelgi enam, majanduslikult mõtlevad mehed püüavad ka välja mõelda, kuidas saaks seda teha kõige tõhusamalt, st «saada» kõige rohkem vastsündinuid, kulutades selleks kõige vähem ühiskonna raha.
Naiste poolt vaadates on pilt mõneti teine. Samaväärne küsimusega «Kuidas panna naised rohkem sünnitama?» näib olevat küsimus – «Kuidas panna mehed rohkem õppima?». Teatavasti on laste saamiseks tarvis lisaks naisele üldiselt ka meespartnerit. Kui naiselt küsida, kas ta soovib kasvatada last suure rahapaki või hea elukaaslase toel, siis valivad naised kindlasti viimase variandi.
Majanduslikult mõtlevad mehed püüavad ka välja mõelda, kuidas saaks seda teha kõige tõhusamalt, st «saada» kõige rohkem vastsündinuid, kulutades selleks kõige vähem ühiskonna raha.
Tegelikult ei ole Eestis nooremapoolsetest meestest puudus, neid on isegi rohkem kui naisi, eriti maapiirkondades. Aga mehed kipuvad olema madalama haridustasemega ja sellest johtuvalt tihti ka naistega võrreldes erinevate väärtushinnangute ja elulaadiga, mis sageli tähendab ka halvemat vastastikust sobivust.
Ei tähenda ka naiste omast keskmisest kõrgem palk. Eestis on kõrgharitud naistel partnerit raske leida, seetõttu alustavad haritud naised kooselu (kui üldse) sageli hilja ja suhteliselt sageli jäävadki üksikuks ja lastetuks, seda mitte teadliku valiku, vaid partneri puudumise tõttu.
Laste saamiseks on vaja meest