See on üsna tüüpiline paljudele arengumaadele. Lõuna-Koreas süvendas probleemi tõik, et poolsaare lõhenemisel oli suur osa keemiatööstusest jäänud põhja, mistõttu lõunas väetisi üldse ei toodetud. Korea sõda (1950-1953) laastas maad rängalt veel aastaid. Nii jäi väetiseprobleem tagaplaanile 1960. aastateni, mil lõpuks ülesehitustöö oli jõudnud nii kaugele, et seada uusi sihte.
Ülemaaline parasiidivastane kampaania algas 1969. aastal ja oli sihitud eriti koolilastele. See jättis korea rahvakultuuri ja ajaloomällu väga tugeva jälje. Põhjust pole raske mõista. Lõuna-Korea koolilapsed pidid kaks korda aastas tooma paberkotikesega roeproovi kooli õpetajate kätte. Nii sai riik enda käsutusse väikeste kodanike bioloogilised proovid, mida analüüsiti põhjalikult mikroskoobi all, uurides parasiitide ja eriti liimuksolkme mune.
Pildid, kuidas kooliõpilased seisavad järjekorras, et roeproovidega kotikesi õpetajale üle anda, ja kuidas laborandid neid proove mikroskoobi all uurivad, on jäädavalt kinnistunud Lõuna-Korea uuenemise ja kaasajastumise visuaalsesse lukku. Niisugune distsiplineeritud käitumine demonstreeris «puhtama» ja tervema elanikkonna pealekasvu, kes valmistub kogu maad viima uutesse kõrgustesse. See oli eriti oluline Lõuna-Koreas, kus püüti juba saata oma inimesi massiliselt tööpostidele Kagu-Aasias, hiljem ka Lähis-Idas.
Analüüside järel pidid õpilased, kel leiti parasiite, võtma anthelmintikume ehk ravimeid, mis tapavad ihus elavad parasiidid. Mõnel juhul ei avaldanud need siiski tarvilikku toimet. Veel üks levinud ja äärmiselt ebameeldiv kogemus oli ainult osaliselt ravimitest mõjutatud parasiitide eemaldamine ihust. See tülgastav mälestus on siiski ajaloonarratiivist peaaegu välja jäänud, sest korealased eelistavad sellest kõnelda rohkem huumorivõtmes, kui mõtlevad kunagisele rasketest pingutustest ja vaesusest täidetud ajale, mil nad alles püüdlesid «modernsuse» poole.