N, 23.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Taavi Toomela: kuidas hoida Eesti meditsiinis oma valdkonna tippe?

Taavi Toomela: kuidas hoida Eesti meditsiinis oma valdkonna tippe?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Taavi Toomela
Taavi Toomela Foto: ITK

Kas praegune meditsiinisüsteem toetab tippude teket ja nende hoidmist või pigem töötab sellele vastu, küsib Eesti üks tippkirurge, lülisambaoperatsioonidele keskendunud Ida-Tallinna keskhaigla lülisambakirurgia keskuse juhataja Taavi Toomela.

  • Palju on räägitud meditsiinitöötajate palkadest ja tervishoiusüsteemis valitsevast üldisest rahanappusest. Vähem on arutletud selle üle, kuidas arendada ja hoida Eesti haiglates oma valdkonna tippspetsialiste.
  • Ühe arsti sobiv koormus on 150 operatsiooni aastas – see tagab hea tööalase vormi ja professionaalse arengu. Kahjuks saab praeguse haigekassa lepingumahu juures aga iga arst opereerida vaid korra nädalas.
  • Kuna Eesti ei konkureeri Põhjamaadega tipparstide palkade osas, tuleb konkureerida sellega, et pakume meie erialaspetsialistidele parimat eneseteostuse võimalust.
Märksõnad
Tagasi üles