Suurlinna nähtusega kaasneb paratamatult kuritegevus. Stockholmi politsei on kaardistanud 61 probleemset piirkonda, mida on kümmekond enam kui mõni aasta tagasi. Need on linnaosad, mille loomisele ühiskond paratamatult ise kaasa on aidanud ja mida väidetavalt 30–40 aastat tagasi ei olnud. Alasid iseloomustab madala hariduse ja palgaga sisserändajatest elanikkond, kus lisaks on probleeme kasvava kuritegevusega.
Politseile teeb muret ka see, et sisserändajad ei kipu kuritegude lahendamiseks õigusorganeid kaasama. Nad kas vaikivad või proovivad õiguse omal käel jalule seada. Nii tekib eeslinnas teabesulg – kõik teavad, mis juhtus, aga keegi ei räägi ega teata. Rootslased ise suhtuvad teisiti, nemad on usinad politsei, maksuameti ja kohtu kaasajad. Menetlused on aga pikad ja kohati tulutud, seda peegeldab tõsiasi, et tugev usk õigussüsteemi on elanikkonnast vaid pisut enam kui poolel.
Keelatud tsoonid
Tagasi tulles probleemsete piirkondade juurde, mujal maailmas kasutatakse nende kohta väljendit no-go zone, ehk linnaala, milles tohib olla ja takistamatult liikuda vaid seal härjav kuritegevuslik kogukond. Rootsi politsei andmetel riigis taolisi piirkondi pole, on aga nii nimetatud probleemsed piirkonnad, kuhu sisenetakse vähemalt kahe patrulliga, millest ühe ülesanne on teist tema töös turvata ning vajadusel kaitsta. Neis on ette tulnud ka juhtumeid, kus päästeteenus on piirkonda sisenemist oma töötajatele liiga ohtlikuks hinnanud ning abivajaja aitamisest loobunud.
Samas kinnitab politsei, et linnaosi, kuhu nad ei julgeks ega tahaks siseneda, Rootsis pole. Vähemalt siin pole kurjategijate eesmärk piirkonda ja sealseid elanikke kontrolli alla saada, vaid tegu on pelgalt ärimeestega, kes teenivad kasumit traditsioonilise kuritegevusega (narkootikum, seks, relvad). Oma elupaiga läheduses minnakse võimuorganeid silmates ehk liiga õhku täis.