N, 2.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1996. aastal: oletatav kolmikmõrvar lendas oma pommist õhku Jõhvi koolibussis

Postimees
Postimees 1996. aastal: oletatav kolmikmõrvar lendas oma pommist õhku Jõhvi koolibussis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kirves
Kirves Foto: SCANPIX

Omavalmistatud lõhkekeha taskus hoidnud oletatav kolmikmõrvar lendas oma pommist õhku Orust Jõhvi viivas bussis. 14 bussireisijat vajas arstiabi, seitse on haiglaravil ning üks 19-aastane tütarlaps seni teadvuseta.

Ida-Viru politseiprefekt Helmut Paabo kinnitas eile Postimehele, et eile hommikul 7.40 paiku plahvatas omavalmistatud lõhkekeha bussis, mis veab põhiliselt vene koolilapsi Orust Jõhvi.

Paabo väitis, et kohapeal sai surma 22-aastane Tapa linna elanik Aleksei Safronov, kel oli lõhkeseadeldis taskus või keha ligi.

Kaitsepolitsei peadirektor Jüri Pihl teadis eile õhtul Postimehele öelda, et on alust arvata: Safronov tappis Tapal kolm inimest.

Siseministeeriumi teatel leidis politsei kolmapäeva hommikul Tapalt 22-aastase Romani, 20-aastase Jekaterina ja 22-aastase Sergei surnukeha. Ühel tapetul oli pea purustatud tellisega, teised olid tapetud kirvega. Esialgsetel andmetel võis mõrvaseeria põhjustada tüli naise pärast.

Seoses Tapa kolmikmõrvaga oli Safronov kuulutatud tagaotsitavaks.

Keskkriminaalpolitsei abikomissar Koit Pikaro ei soovinud Postimehele juhtumit pikemalt kommenteerida, viidates, et eeluurimist on asunud teostama kaitsepolitsei.

2.02.1996

Märksõnad
Tagasi üles