Poliitikavaatlejad ja analüütikud üritavad mängude boikoteerimist selgitada Pyongyangi sooviga esineda spordipeo ajal provokatsioonidega. Kuigi stsenaariumeid järjekordse tuumakatsetusega lausa atmosfääris või piirüleste intsidentidega on palju, tundub realistlikumana küberrünnaku võimalus.
Kuid siiski, 2002. aastal peeti just jalgpalli maailmameistrivõistluste ajal maha fataalne merelahing, kus hukkus kokku ligi paarkümmend mereväelast mõlemalt poolt. Seega ei ole sõjalised provokatsioonid välistatud, kuigi nii Soul kui ka Pyongyang on lubanud rahu ja stabiilsust.
Hea tahte märgina on Soul jätmas ära kahte iga-aastast suurtükiväe ühisõppust Ameerika Ühendriikidega ning Põhja-Korea spordiminister kinnitab rahumeelset lähenemist.
Erandiks tuuakse vaid Ameerika Ühendriikide provokatiivseid samme ja nendega kaasnevaid riske. Tihenenud diplomaatilised kontaktid Pyongyangiga (ROK, Hiina valitsuse eriesindaja visiit, ÜRO kõrge ametniku külastus detsembri alguses) annavad lootust, et nende kõneluste käigus on puudutatud vajadust tagada rahu mängude perioodil.
Sarnase visiidi võttis 1988. aastal ette Nõukogude Liidu välisminister Eduard Ševarnadze, kes manitses neil teemadel Pyongyangis Kim Il-sungi ennast.
Vaid aasta varem oli Kim Il-sung pidanud mõjuvaks vahendiks lõunanaabri reisilennuki õhkimisega olukorda pingestada. Ševarnadzel oli selle visiidi käigus Põhja-Korea juhile hulgaliselt halbu sõnumeid (peamiselt Moskva suhete arengust Souli suunal). Hiljem on grusiinist riigimees meenutanud neid vestlusi kui elu ebameeldivamaid.
Kuigi müümata on pool piletitest, on korraldajad optimistlikud. Lõunakorealaste töökust tunnistades ei lepita millegi muu kui täieliku õnnestumisega. Kuid Põhja-Korea olemus ja tegevus jäävad piirkonda saatma veel pikaks perioodiks, kuna 2020. aastal toimuvad suvemängud Tokyos ja kaks aastat hiljem talvel Pekingis. See kõik sunnib Coubertini idee elushoidmiseks ebainimlikele pingutustele, kuid rahu on seda väärt.