Igatahes andis Setšini plaan – millest Putin võib-olla tõesti midagi ei teadnud – peagi tagasilöögi, kui kohtruprotsess kuulutati avalikuks. Eriti hulluks muutus asi siis, kui septembris avalikustati Setšini salajase lindistuse üleskirjutus kohtumiselt Uljukajeviga, mis ilmsesti oli petteoperatsioon, milles Setšin etendas juhtivat osa.
Setšin nimetas kohtu otsust protsess avalikuks muuta «professionaalseks kretinismiks». Ta väitis, et on «asju, mis peavad olema varjatud kõigi poolte eest», sest need sisaldavad «riigisaladust». Tegelikult oli Setšin pigem ülbe ega uskunud, et teda võidakse üldse kohtusse kutsuda.
Mõistagi, kui pidada silmas Setšini osa Uljukajevi lõksu meelitamises, oleks igati loogiline, et teda oleks kohale kutsutud esimese ja tähtsaima tunnistajana. Kuid Venemaal ei segata võimsaid või kuulsaid isikuid – nagu näiteks, muide, Hodorkovskit – kohtuasjadesse ilma Kremli otsese heakskiiduta. Ei ole kuidagi usutav, et mõni madalama taseme Moskva kohtunik oleks Setšini omal algatusel kohtusse kutsunud.
Nii et kui Setšin viimase tunnistajana – kusjuures õnnetu järjekorranumbriga 13 – kohale kutsuti, sai järeldada ainult üht: Putin, kes on juba minema kihutanud mitu teda omal ajal võimule aidanud silovik'i, otsustas Setšinil pisut tiibu kärpida. Rosnefti hall kardinal oli nähtavasti kuskil mingi piiri ületanud.
Venemaal ei ole tegelikult «number kahte»
Nagu Hodorkovski puhul, kasutab Kreml nähtavasti ka nüüd kohtusaali kohana, kus panna paika Venemaa eliidi jõujooned. See on eriti oluline 2018. aasta presidendivalimiste eel, eriti kuna kuulduste kohaselt otsivat Putin usaldusväärset kannupoissi, kes võiks kas või ajutiselt tema ametikoha üle võtta.