N, 2.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Märt Ots – üha teravamad hambad

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Märt Ots – üha teravamad hambad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots.
Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots. Foto: Peeter Langovits

Kümmekond aastat tagasi räägiti, et konkurentsiameti ainsad saavutused olid kahe Rapla juuksuri ja viie Pärnu taksojuhi süüdistamine kartellikokkuleppes.

Pea kümme aastat tagasi juhiks saanud Märt Otsa (51) käe all on amet oma rolli ka tegelikult täitmas ja viimasel ajal muutub üha tugevamaks. Täpselt aasta tagasi nõudis amet, et Elektrilevi peab langetama võrgutasude hinda, millega peaks langema ka kodutarbijate lõpphind. Suvel saadi lõplik võit nn viinakartelli üle, kus Livikole ja neljale jaeketile määrati kokku Eesti senise kohtupraktika suurim rahaline karistus, kokku 11 miljonit eurot.

Sel nädalal sai konkurentsiamet järjekordse võidu – seekord Tallinna Vee üle. Riigikohus otsustas teisipäeval, et ametil oli õigus teha vee-ettevõttele ettekirjutus tariifide langetamiseks, mille tagajärjel on sadadel tuhandetel tallinlastel võimalus nõuda tagasi kokku kümneid miljoneid eurosid.

Märksõnad
Tagasi üles