Turvariskiks võib olla ka nutitelefon
Ettevõtted, kellel on ründest rohkem kaotada, peavad muu hulgas teadvustama, et haavatavad ei ole mitte ainult nende kontoris olevad arvutid, rüperaalid ja juhtmed.
Järjest enam kasutatakse tööülesannete täitmisel nutitelefone, mis teevad küll töötamise mugavamaks ja paindlikumaks, kuid ka siin peituvad omad ohud. Näiteks on viimasel ajal välja tulnud hulk pahavara Androidile, mis suudavad kopeerida internetipanga koode ja rakendustesse (Uber, Wolt ja muud sellised) salvestatud krediitkaardiandmeid. Nii võib töötaja töötelefoni kasutades end tahtmatult kahjustada.
Samuti on potentsiaalselt suured turvariskid, millega võib kaasneda nii rahaline kui ka kriminaalvastutus: tundlike andmete transportimine mälupulgal ja nendega töötamine koduarvutis.
Kuidas vähendada küberrünnaku riski?
«Ettevõtete jaoks ei ole tänasel päeval suuremat ohtu kui küberkuritegevus,» on IBMi president Ginni Rometty öelnud. Neis sõnades pole põhjust kahelda.
Kulutused ründe tagajärgede likvideerimisele, tööseisaku tõttu saamata jääv tulu ja ettevõtte mainekahju vähendavad selgelt ja otseselt kasumlikkust.
Räägi palju räägid, et ükski ettevõte ei ole küberrünnaku eest kaitstud ja see võib tabada iga organisatsiooni – paratamatult jääb kõlama sõnum, et ettevõte, kes seab ohtu oma klientide, koostööpartnerite või töötajate andmed, pole piisavalt usaldusväärne ja tõsiseltvõetavuse taastamiseks võib kuluda aastaid.
Võib öelda, et absoluutselt iga ettevõte võib olla valusa küberrünnaku potentsiaalne sihtmärk. Esmatasandi turvalisuse tekitamine nõuab pidevat tööd ja hoolt, kuid selle saavutamiseks piisab paljudel ettevõtetel lihtsate turvalisust suurendavate reeglite väljatöötamisest ja järjepidevast rakendamisest.
Organisatsioonidel, kel on ründe ohvriks sattudes palju kaotada, tasub aga hakata viivitamatult tegutsema nüüdisaegsete turvamehhanismide juurutamisega. Kindlasti ei tohiks küberturbealaseid tegevusi võtta ühekordse projektina.
Ükskõik, kui põhjalik oli IT-turbe audit, ja kui asjakohased selle tulemusel tehtud muudatused – et olla kaitstud, peab küberturbe tegevuskava, sealhulgas protsesside seire ja töötajate koolitus, toimuma pidevalt ja olema osa ettevõtte DNAst.