Lojaalsust soodustab avatud ja vaba suhtlemine töökaaslaste ning juhtide vahel, vastastikku toetav organisatsioonikultuur, mis väärtustab paindlikkust, sallivust ja võrdseid võimalusi kõigile töötajatele ega diskrimineeri kedagi millegi alusel. Neile on tähtis, et kõikide töötajate häid ideid võetakse kuulda ja neid arvestatakse sõltumata ametipositsioonist või tööülesannetest. Y-põlvkond hindab kootsimist (coaching) ja mentorlust, soovib teha ise valikuid ja hoida kontrolli oma töökarjääri üle.
Isiklikud eesmärgid traditsioonilised
Millenniumipõlvkonna isiklikud eesmärgid on aga päris traditsioonilised. Esikohale asetub töö ja isikliku elu vaheline tasakaal, oluline on omada oma kodu ja leida sobiv partner kogu eluks. Tähtis on rahaline kindlustatus, mis tagaks hea elu ja mugava pensionipõlve. Teades, et riiklikule pensionile nad loota ei saa, soovivad nad saada piisavat sissetulekut, lootusega tulevikku investeerida.
Lõpetuseks tuleb arvesse võtta, et tänaste noorte kasvatuse ja ellusuhtumise on paljuski kujundanud varasemad põlvkonnad. Noored inimesed ei oota ega eelda organisatsioonidelt ja juhtidelt midagi enneolematult erilist, kuid kohati soovivad ja hindavad varasemast erinevaid lähenemisi ning suhtumist. Paljud Y-generatsiooni esindajad on täna juba küpsed täiskasvanud, kes reageerivad adekvaatselt muutustele oma isiklikus elus ja ülemaailmses reaalsuses, ning nende seas on paljudel juba ka oma pere ja lapsed. Seega saab järjest olulisemaks stabiilsus ning juhul, kui organisatsioon pakub piisavat paindlikkust oma tööaja, -koha ja -viisi valikul ja vastab nende ootustele suhtlemise ning osalemise osas, siis sagedastele töökoha vahetustele enam nii palju ei mõelda.