R, 20.05.2022

Valimised Pärnumaal: Kivimägi jälle võidukas

Tarmo Pikner
, kolumnist
Valimised Pärnumaal: Kivimägi jälle võidukas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Reformierakonna Pärnu linnapeakandidaat Toomas Kivimägi käis ennelõunal Tammsaare koolis valimas.
Reformierakonna Pärnu linnapeakandidaat Toomas Kivimägi käis ennelõunal Tammsaare koolis valimas. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Endine linnapea Toomas Kivimägi võitis kohalikel valimistel suvepealinnas taas, seekord Reformierakonda vedades.

Pärnu maakonnas on haldusreformi järgselt toimumas märgatavad muutused, iseloomulikum neist ehk Pärnu linna territooriumi suurenemine New Yorki mõõtu – uue sõpruslinna leidmisel pole probleeme.

Suur-Pärnu (lisaks endised Tõstamaa, Audru, Paikuse vallad) linnapea kandidaatide plejaad paistis teleekraanilt väga esinduslik (praegused-endised linnapead-maavanemad, minister) jäädes maha ehk Tallinna kuulsustest.

Toomas Kivimägi, kes on harjunud valimistel võitma oma nimekirjaga, tegi seda jälle – seekord Reformierakonda vedades. Palju maha ei jäänud ka Keskerakond ja IRL, samuti praeguse linnapea Romek Kosenkraniuse juhitud Pärnu Ühendab. Niisiis, on oodata Kivimägi teist tulemist, koalitsiooni võetakse ilmselt IRL ja Keskerakond. EKRE-l tuleb oma 6 kohaga istuda ilmselt opositsiooni pingile.

Pärnusse linnapeaks tulla lubanud keskerakondlane Kadri Simson saab edasi ministri ametikohta edasi pidada.

Ajalugu tehakse Lääneranna vallas, mis pandi kokku endistest valdadest Läänemaal (Lihula, Hanila) ja Pärnumaal (Koonga, Varbla), kus on võimalik eluaegset vallavanema karjääri jätkata Arno Peksaril, kes ametis onud sotsialismi ajast (alustas 1989 Hanila külanõukogu esimehena).

Märksõnad
Tagasi üles