Kas siis haige laps on vaid ema probleem? Kuidas jagada koormust ja kohustusi võrdsemalt naiste ja meeste vahel?
Töögrupp «Palgalõhe vastu!», kuhu kuulub ka BPW Eesti organisatsioon, usub, et isade rolli laste kasvatamisel aitab suurendada see, kui tõsta isadele reserveeritud vanemapuhkust kolmandiku ehk kuue kuuni. Üleminek võiks toimuda astmeliselt.
Tööandjaga koostöö on oluline
Peale palgalõhest rääkimise ei tohi unustada ka tööandja situatsiooni. Noorele emale on oluline mõista, et emapuhkuse ajal enda täiendamine, tööasjadega kursis olemine on edasise karjääri jätkumisel oluline. Samuti koostöö tööandjaga puhkuste ja töögraafikute jm osas.
Olen ise olnud tööandja rollis, kus kolm aastat väikeste lastega 100 protsenti kodus olnud ema soovis jätkata juhtival ametikohal, kuigi samas oli töökeskkond – töövõtted, inimesed, oskusteave kolme aastaga oluliselt muutunud. Pidin saatma töötaja oma valdkonna täienduskoolitusele, pärast mida sai ta jätkata oma endisel töökohal.
Jaanalind, võta pea liiva alt välja!
Et meil toimuks arvestatav pööre palgalõhe probleemi lahendamisel, peame selle probleemi tõsiduse oma teadvusesse laskma. Seepärast kutsun üles lõpetama probleemi «eitamise» ja pea liiva alla peitmise.
See, et kedagi meist ebaõiglus palkade maksmisel isiklikult minevikus või praegusel hetkel ei puuduta, ei tähenda, et seda ei ole olemas. Jagagem nii muresid kui ka rõõme! Kutsun üles edukaid olema eeskujuks ning ettevõtteid, kus palgalõhet pole või kes tegelevad sellega aktiivselt, rääkima oma tegemistest.