Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Haapsalu maffia lõpulüli

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Urmas Sukles | FOTO: Teet Malsroos / Õhtuleht

Teineteise vihkamine selle väikelinna võimumängudes on selgelt tajutav. Ühelt poolt on linnapea Urmas Suklese (58) juhitud Haapsalu peetud aastakümneid Reformierakonna kantsiks, teisalt kasvavad peale noorte meeste poliitilised ambitsioonid. Nende vahel kombineerimine on keeruline ja tuleb teha valikuid.

Oravapartei keskkontori silmis oli Suklesest saanud allumatu ja tülikas isevalitseja, kellest tuli vabaneda erakonnast välja heitmise hinnaga. Talle oponeerivale Lauri Luigele lootes kaotab Reformierakond ilmselt võimu Haapsalus, kuid sisuliselt olidki neil ainult halvad valikud.

Sukles võib olla kogu Eesti mõistes vähetähtis inimene, kuid siiski on ta sümboolse tähendusega poliitik. Just tema ning ta eksministritest sõbrad Andres Lipstok ja Toomas Vilosius olid need, kes andsid paarkümmend aastat tagasi Reformierakonna riigivalitsemise kuvandile märkimisväärse näo. Irvhambad nimetasid seda Haapsalu maffiaks. Nüüd on siis sellega kõik.

Tagasi üles