Meid võiks aga huvitada, kuidas läks teistel kandidaatidel ja kas ka soome-ugri rahvaste esindajad kandideerisid, kas üldse oli rahvusküsimusele või soome-ugri küsimusele kandidaatide valimisprogrammides tähelepanu pööratud?
Tuleb tõdeda, et tõsist opositsiooni Ühtse Venemaa kandidaatidele peaaegu kusagil ei tekkinud ja ka üleseatud kandidaadid olid suhteliselt tundmatud ning lisaks sellele mitte kohalikud. Näiteks Marimaal jäi teiseks 5,08 protsenti kogunud Albert Fjodorov, kelle olid esitanud liberaaldemokraadid.
Võis arvata, et Marimaal oleks võinud teha hea tulemuse kommunistide kandidaat, sest kommunistidel on maride seas suur toetus. Kommunistid oma kandidaati välja aga ei pannudki ja ühtki mari rahvusest riigipeakandidaati ei esitatudki. Mordvamaal jäi teiseks kommunistide esindaja Dmitri Kuzjakin, kes kogus 4,18 protsenti häältest.
Esitatud kandidaatide seas oli vaid üks mordvalane (mokša), kes kogus alla protsendi häältest ja jäi viimaseks. Udmurdimaal jäi teiseks kommunistide esindaja Vladimir Bodrov, kes kogus 8,73 protsenti häältest.
Kandideeris ka üks udmurt, kes kogus 1,3 protsenti häältest. Kõige huvitavamaks kujunesid valimised aga Karjalas, kus Parfentšekov küll võitis suurelt, kuid partei Õiglane Venemaa kandidaat Irina Peteljajeva kogus siiski 18,05 protsenti häältest. Ühtki karjalast, vepslast või soomlast kandidaatide seas ei olnud. Lisaks iseloomustas Karjala valimisi äärmiselt madal valimisaktiivsus, sest valimas käis vaid 29,2 protsenti valijatest. Kõrgeim oli valimisaktiivsus Mordvamaal, kus käis valimas 81,98 protsenti valijatest.
Vabariikide juhtide või kuberneride valimised 16 Venemaa regioonis võitsid Ühtse Venemaa esindajad, kõige napimalt tuli neile võit Karjalas, kõige kindlamalt Mordvamaal. Enamasti teisele kohale tulid Venemaa kommunistliku partei kandidaadid.
Soome-ugri rahvaste esindajaid esitatud kandidaatide seas peale kahe polnud, mis näitab nende rahvaste jätkuvat ja eri tasandil tunnetatavat tõrjutust oma vabariikide juhtimisest. Keskmiselt aga esitati viis-kuus juhikandidaati vabariigi kohta.
Teisest küljest näeme sedagi, et Venemaa soome-ugri rahvastel pole jätkuvalt liidreid. Silmitsedes esitatud juhtide programme, ei torka üheski silma, et pöörataks tähelepanu soome-ugri rahvaste keele- ja kultuuriküsimustele. Seda ilmselt olekski raske oodata kandidaatidelt, kellest suurema osa moodustasid «varjaagid». Nii kutsutakse neid inimesi, kes on hiljem sisse sõitnud ja pärast valitsema hakkavad.
Toimunud valimised näitavad Ühtse Venemaa positsioonide edasist tugevnemist. Äsja valitud juhtide jaoks jäävad rahvusküsimused aga tagaplaanile.