Miks peab üldse ühes või teises omavalitsuses olema tingimata see või teine partei võimul? Või miks peab üks partei hoidma aastaid võimu? Sellel ei tohiks ideaalis kohaliku tasandi poliitikas üldse tähtsust olla. On isegi öeldud, et parim partei on see, kui tavainimene ei teagi, kes on võimul. Tähtis on, et kohalik elu areneks, et inimesed tahaks seal elada, jätkuks tööd ning võim oleks võimalikult korruptsioonivaba.
Kohalikel valimistel tahan valida neid, kes on tõestanud, et võitlevad südamest alati kodukandi, mitte enda hüvede või oma partei nimel. Ühes vallas võib õige inimene olla sots, teises keskerakondlane, kolmandas reformierakondlane ja neljandas ekrelane, viiendas valimisliitu kuuluja. Valides need, kes on olnud alati tublid, ausad, austusväärsed ja kohaliku elu patrioodid, võib kindel olla, et tehakse õigeid, st kohalikele inimestele olulisi otsuseid ja antakse lubadusi, mida saab reaalselt täita. Uskuda tasub ka neid, kes on seni ennast heast küljest näidanud ja sõna pidanud. Õigeid ja kaabakaid leiab Eestis igast parteist ja igast omavalitsusest.
Tean meest, kes küsib alati iga jutu peale: «Heakene küll, aga kuidas need asjad ikka päriselt on?» Kui muidu tundub tüütuna, et ta justkui mitte kellegi juttu ei usu, siis valimiste eel peaks see küsimus iga valija huultel valmis olema. Ükskõik, mida plakatil särav kandidaat, partei või valimisliit ka meile ei luba, tuleks mõelda ja küsida kas või iseendalt, kuidas selle asjaga ikka päriselt on.
Poliitikud annavad lähemal ajal veel hulgaliselt ilusaid lubadusi nagu kaval mees rumalale naisele või kaval naine rumalale mehele – ehk suures osas kahjuks vaid selleks, et endale head sooja kohta või hüvesid saada. Lubaja teab, et ilusa jutuga võib ta palju võita, kuid valijad peaks meeles pidama, et neid pimesi uskudes on palju kaotada.
Õige valiku saab teha ainult lubadusi mitte uskudes, valides inimesi, kes elavad ise seda kohalikku elu, kes on alati tublid ja ausad olnud, keda te ise tõeliselt hindate ja kelle tegusid on teie vallas ka näha olnud.