Lauri Luik: riik katku kogu meie vara?

Kajar Kase
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lauri Luik
Lauri Luik Foto: Tiina Kõrtsini / Õhtuleht
Riigikogu liige, reformierakondlane Lauri Luik kirjutab oma ajaveebis, et riik ei peaks pankadele suuremaid tagatisi andma, sest see on sotssialistlik idee.

Viimase aja uudised tänase globaalse majandusseisu valguses on triivimas kuristikku.

Eu­roo­pa Lii­du ra­han­dus­mi­nist­ri­te koh­tu­mi­sel tehti et­te­pa­nek suu­ren­da­da pan­ga­hoius­te rii­gi­pool­seid ta­ga­ti­si 100 000 eu­ro­ni ehk 1,56 mil­jo­ni kroo­nini. Äkki tõstaks piirsummata 100 protsendini? Siis tuleks meie pankadesse peagi triljonites hoiuseid ja Islandi riigi olukord oleks selle võimaliku stsenaariumi kõrval tilk ookeanis.

Kuidas selline raha laiali lubamine meie majandust aitab? Ehk saaks kuidagi kinnisvara ning abielu püsimise tagamise ka garanteerida... Garanteeriks kõike sest see on ju riigi ainus ülesanne- tagada ja garanteerida kõike!

Las riik otsustab meie eest kõik ära, mõtleb, investeerib jne, geniaalne!

Sotsialistlikud ideed, kus riik peaks kõigile aina suuremaid hoiuseid tagama on pehmelt öeldes õõvastav ja hirmus. Ärme unustame, et need summad ei küpse puu otsas vaid kasvavad läbi meie töö, mida päevast päeva rügame ning teenitud raha, mida riik meilt maksude näol võtab.

Anname pankadele garantii, et juhtugu, mis juhtub, riik taob kõik kinni. Üks mu tuttav mees on öelnud: «Tule taevas appi!»

Loodan, et meie rahandusministril jätkub ikka inimeste ees vastutust sellise rumalusega mitte kaasa minna ja ka Liidu tasemel inimestele veidi mõistust anda.

Ilus ja sotsiaalselt turvaline on rääkida sellest, et võiks kõike ja kõigile, kuid maailm ei ole sedasi eksiteerima loodud. Kõigile ei saa kõike tagada.

Abistada tuleb abivajajaid, kuid kuskil on ka piir. Kõik maaima inimesed ei saa olla abivajajad.

Teadmiseks ja rahustuseks olgu öeldud, et ju­ba möö­du­nud nä­da­lal tõstis va­lit­sus hoius­te ta­ga­mi­se ja hüvi­ta­mi­se piirmää­ra se­ni­selt 20 000 eu­rolt 50 000-ni ehk 782 330 kroo­ni­ni. See katab valdava enamiku hoiustajate hoiused. Kuskil on piir.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles