Eesti ja tema tähtsamate linnade võtmeküsimuseks on, kuidas muutuda tõmbekeskuseks mitte ainult ümbruskonna inimestele, vaid palju avaramalt – kogu Eestile, Põhjamaadele, kogu Läänemere piirkonnale. Kuidas muuta Tallinn pealinnaks mitte ainult Eestile, vaid kogu meid ümbritsevale piirkonnale? Kas Tallinn julgeb ja tahab olla atraktiivsem ärikeskkond kui Helsingi, Riia või Peterburi, kas Tartu tahab olla hariduskeskus, kuhu tullakse tarkust ammutama lisaks Soomele ja Saarele ka Lätist ja Poolast? Kas Pärnu ja Kuressaare julgevad olla rootslaste seas sama populaarsed kui Gotland? Peaksime julgema ja tahtma.
Mulle meeldiks, kui kogu Soome unistaks Tallinna-Helsingi tunnelist, et saaks Tallinnas tööl käia – mitte ainult palgatööl, vaid ettevõtmas. Mulle meeldiks, kui lätlased ei koliks Lätist mitte Saksamaale, vaid Eestisse. Sest siin on niivõrd hea ettevõtluskeskkond. Mulle meeldiks, kui Eesti ettevõtted oleks aktsiainvestoritele kõige kuumem kaup kogu piirkonnas. Kõik endast lugupidavad fondid ja rahapaigutajad ütleks: osta Eesti aktsiaid, neil on potentsiaali.
Eesti jaoks tervikuna on loomulikult tore, kui meil on atraktiivseid ja huvitavaid linnu. Kuid asudes tegudele näeme, et peale tuleb hakata ikkagi pealinnast. Narva on potentsiaaliga, Tartu innukas, kuid kui pealinn ei suuda olla dirigent, ei suuda kogu orkester õigesti mängida. Me ei vaja kakofooniat, vaid selget arusaama, millist muusikat mängime ja kellele see peab meeldima.
Tasuta ühistransport ja tasuta lasteaiakohad ei too meile välisinvesteeringuid. Me ei pea olema iga ettevõtte omanikud, mis osutab linnale või riigile teenust, eriti siis, kui me ei suuda investeerida. Meil ei pea olema prügikoristus- ja transpordifirma, pood ja pank. Eraettevõtja teeb seda kõike ametnikest ja poliitikutest palju paremini. Peame suutma luua sellise ärikeskkonna ja infrastruktuuri, mis meelitab siia võimalikult palju ettevõtteid, kes loovad töökohti. Kui on töökohad, tuleb ka kõik muu – pered, kodud, lasteaiad, koolid.