Päevatoimetaja:
Mart Raudsaar

Edasi 1990. aastal: väike pood suure ja kõva raha eest

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Valuutapood N.Liidus 1980ndatel.
Valuutapood N.Liidus 1980ndatel. Foto: Internet

Jalust võttis natuke nõrgaks, kui eile hommikul Tiigi 6, ehitustrusti ühiselamu nurga sisse asutatud poes plasttopsikust kohvi pakuti. Ja naeratati. Kõik oli ilus ja kirju ning aknad olid pestud nagu ei ühelgi riigipoel. Lisaks oli igale poole kirjutatud eesti, inglise ja jaapani keeles maagiline sõna «Fuji».

Valuutakauplusi on Tallinnasse aina juurde tulnud ja andnud AK reporteritele ja nõrganärvilistele põhjust halamiseks, miks küll ausat tööinimest sellise tulevärgiga mõnitatakse, osta ei saavat lihtinimene ju sealt midagi. Nüüd on valuutaärid riburada pidi Tartussegi jõudnud.

Hinnad on Soome päritolu. Väga odav see kõik pole, ehkki valuutarublades hinnad jätavad algul fantastiliselt hea mulje, laual lebava kalkulaatoriga saame aga hoopis teised numbrid. Helsingist tuues läheb asi loomulikult kulukamaks, sest laevasõit ja söögiraha ja sekeldamine tollis on ka midagi väärt.

Poepidajate kavade kohaselt saab Fujist tulevikus suuremat sorti kodumasinaidki osta, just neid, mida on Helsingist või mujalt tülikas seljas tassida. Kodaki äri Tallinnas müüb näiteks mikrolaineahje.

Esimene ostja käis juba teisipäeva hommikul ja võttis 187-dollarise fotoaparaadi. Maksis dollarites ja oli Eesti Vabariigis elav N.Liidu kodanik.

22.08.1990

Märksõnad

Tagasi üles