Kuldne kest on aga seest tühi. Need IT-luuletajad ei tee meie jaoks midagi tegelikult ära. Kusjuures ma ei räägi poliitikutest, vaid ametnikest, endistest ja praegustest asekantsleritest, kes võiksid olla tegijad..., aga on PR-mehed, luuletajad. Rohkem naiskolleegide käevangus lennuki äriklassis boonuspunkte kogumas kui reaalselt ninapidi tööprotsessides. Selles filmis on rollijaotustega midagi segi läinud.
Meie sotsiaalmaksete süsteemi uuendamise mammutprojekt SKAIS2 tõi päevavalgele nii sellesamuse küsimuse vastutusest kui ka mitu teist probleemi.
Oleme väike riik. Meil ei ole palju ressursse. See tähendab, et ka mõistetele «mina» ja «nemad», «tellija» ja «täitja» tuleks anda hoopis teine tähendus, kui seni tavaks on olnud.
Esiteks olen selgelt vastu eeltoodud luuletajate ihale ehitada igale Eesti riigiasutusele oma infosüsteem. Täpselt nii hästi või halvasti, kui keegi parasjagu tellida oskab. Meil lihtsalt ei jätku igale poole oskuslikke tellijaid. Nii lähevadki asjad aia taha. Nii saavadki pahatahtlikud ettevõtted nautida euromiljonite nirisemist oma lüpsikuisse isegi siis, kui on ammu ette teada, et lehmale süüa selle eest tegelikult liiga palju ei anta. Pole seda lootustki olnud.
Ma imestasin väga, kui sain eile teada, et tegelikult oli aastate eest laual ka kahe ülisuure infosüsteemi ühendamine – raha koguv e-maksuamet ja toetusraha välja maksev e-sotsiaalkindlustusamet oleksid moodustanud suurepärase koosluse. Kuid taas sai takistuseks ühe luuletaja «ei», kes tahtis «oma». Euroraha paistis või milles asi?