Kirovis tappis paljulapseline ema oma kaheaastase tütre. Uurimise andmetel hoidis ta lapse pead külmaveevannis kinni pika aja vältel. Naine seletas hiljem, et ta ajas niiviisi lapsest kurivaimud välja.
Lipetski oblastis vägistas mees ja tappis ära oma viieaastase kasutütre. Perekonda peeti eeskujulikuks, sest selles kasvas neli last ja tapja töötas kellamehena kohalikus õigeusu koguduses.
Igal aastal eraldatakse Venemaal peredest ning paigutatakse lastekodudesse ja hooldusperedesse kuni 50 000 last. Ka see ei päästa väikeseid kodanikke vägivalla eest: sel aastal eraldati kasuperest 10 HIV-positiivset last, keda uued vanemad peksid ja piinasid. Seega on laste peredest eraldamine ka Venemaal karistuseks muutunud.
Eesmärk on propagandistlik
Eelmine Venemaa lasteõiguste volinik Pavel Astohhov oli tuntud president Vladimir Putini sõbrana ja toetas tulihingeliselt seadust, mis keelaks Ameeria Ühendriikide kodanikel lapsendada Vene orbusid. Kuid isegi selline presidendile ja režiimile ustav inimene kaotas oma ametiposti ühe avalduse tõttu, mis jäi kõlama Karjalas järvel juhtunud tragöödia ohvritega suheldes.
Mullu 18. juunil uppus seal 14 teismelist, kes sõitsid paadiga. Ainult üksikud noored ujusid välja ja jõudsid haiglasse. Astahhov küsis ühe ellujäänud tüdruku käest: «Noh, kuidas suplus läks?» See küsimus näitas lastekaitsja tegelikku palet: südametu ja ükskõikne.
Uus Vene lasteõiguste volinik Anna Kuznetsova on õigeusu preestri abikaasa. Venemaa õigeusu kirik on kategooriline lastekaitse vastane. Nii õigeusklikud aktivistid kui ka kiriku tipud on kindlad, et see õõnestab Venemaa rahvustraditsioone ja perekonna alustalasid, sest meelestab lapsi vanemate vastu. Õigeusu kiriku kaanoni järgi peaksid lapsed igati alluma isale ja emale ning vanemate füüsilisi karistusi vastu võtma kasvatuse hüvedena. Seepärast on raske uskuda, et laste eraldamist Vene peredest välismaal vaadeldatakse Vene võimuladvikus kõlbluse ja õiguse prisma läbi.