Hooneid tuleb soojustada selliselt, et tulekahju korral ei tekiks lisaohtu seal viibijate elule ja tervisele. Tule kiire levik oli nii Londoni, Dubai kui ka Bakuu suurte korrusmajade tulekahju puhul põhjustatud terve fassaadi ulatuses kasutatud ja valesti paigaldatud põlevatest materjalidest.
Eestis ei ole lubatud ühegi kõrghoone soojustamiseks põlevat materjali selliselt kasutada ja paigaldada. Meil tuleb kõrgemate kui üheksakorruseliste hoonete puhul kasutada välisfassaadi soojustamiseks ainult mittepõlevat materjali. Kui sellest madalamate hoonete puhul soovitakse mingil määral kasutada vahtplasti või muud põlevat materjali, peab tule levimise takistamiseks kasutama tuldtõkestavaid vaheribasid, nagu määrus nõuab.
Kiireks tegutsemiseks tulekahju korral on oluline roll sellest teada andvatel süsteemidel, mis peavad hoones viibijatele andma võimalikust ohust kohest infot. See on ääretult oluline just hoonetes, kus võib viibida korraga palju inimesi, kes hoonet ei tunne, näiteks kaubanduskeskustes, haiglates või büroohoonetes.
Nõuded on põhiosas jäänud samaks, mõnel juhul on muutunud teavitussüsteemide kirjeldused või mõistete nimetused. Olemasolevaid teavitussüsteeme ei pea hakkama muutma, välja arvatud juhul, kui võetakse ette hoone renoveerimine või ümber ehitamine.
Tulekahju või selle ohu korral peab iga inimene saama ohukohast turvaliselt eemalduda. Selleks peavad väljumis- ja evakuatsioonipääsud olema suitsu- ja kuumusevabad ning vajalikult tähistatud.
Pärast paari tulekahju, kus inimesed hukkusid, sest neil polnud võimalik suletud vaheuste tõttu evakueeruda, kehtestasime nõude, et kortermajade kõiki ühises kasutuses olevaid uksi peab saama avada seestpoolt võtmeta. Isegi kui investeering tundub ühistutele suure väljaminekuna, on muudatuste eesmärk siiski elude päästmine ja sellisena tulekski seda võtta.