Kell 18.48 vahendab Sputnik Venemaa välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharova sõnu, mille põhjal loodab Venemaa Eestilt kivi vahejuhtumi uurimist ja süüdlaste karistamist. Zahharova mainib Venemaa saatkonda Tallinnas, kes uurimise kiirendamisega tegelevat ning seob Kiviõli juhtumi fašismi vastu võidelnute tagakiusamisega, püüdes asetada sündmuse laiemasse propagandateemasse, nagu soositaks Eestis natsismi.
Propastopi meelest ei näita aegrida, nagu oleks Kremli-meelsed aktivistid ise mälestuskivi sodinud. Selline provokatsioon oleks tõenäoliselt korraldatud kohe kivi avamise järel 9. mail, kui tähelepanu Teise maailmasõja sündmustele oli suur.
Samuti ei viita sündmused, nagu oleks Venemaa meediakanalid olnud juhtumiks valmis või teadnuks ette, et Kiviõlis midagi hakkab toimuma. Kivi sodimisest saadi teada teiste kanalite vahendusel, uudist refereeriti tavalisel moel, propagandaportaali Sputnik «ajakirjanik» jõudis kohale alles ülejärgmisel päeval.
Küll aga torkab silma, et sündmusest olid varmad kinni haarama nii propagandakanalid kui ka Venemaa riigistruktuurid, asetades juhtumi kiiresti laiemasse propagandanarratiivi. Kivist püüti välja pigistada õli, millega läita uus mälestussambakonflikt kahe riigi vahel.
Samuti paistab loo tagant kivi Kiviõlisse toomisega seotud isikute soov oma tegudega konflikti provotseerida. Nii kivi uues asukohas eksponeerimise viis kui läbimõeldus, millega sodimise juhtum meediasse paisati, viitab soovist vahejuhtumist sündmus teha.
Et huvitatud ollakse mitte niivõrd hukkunute mälestuse austamisest, kui just loo suureks puhumisest, annab tunnistust, et kivi ei olnud puhastatud veel 18. maiks, vaid ootas endiselt fotograafe. (Vt Slavia.ee lehel avaldatud fotot, kus 18. mail asetab soditud kivi juurde lilli tänaseks Eestist lahkunud Venemaa Narva peakonsul Dmitri Kazjonnov.)
Ilmselt oli Tatevosjani tegevuse eeskujuks pronksiöö infokonflikt, kui ta Öise Vahtkonna liikmena nägi meedia kaalukat rolli konflikti paisutamisel.