Mis puutub Aasa eelmistel valimistel saadud 227 häält, siis siin tuleb arvestada, et tookord ei mahtunud tema reklaamplakatid Savisaare omade kõrvale ära. Teisalt tuleb tunnistada, et Aas võiks isegi linna tööd juhtida, kui arvesse võtta arenenud demokraatiate standardid, mille kohaselt linnapeaks on poliitik (meie mõistes volikogu esimees) ja linna tööd juhib linna direktor, kes on ametnik ja täidab poliitikute, mitte enda poolt antud ülesandeid.
Meie maal ei ole aga ikka veel aru saadud, et ametnikud ei kandideeri valimistel ega mängi poliitikuid vaid teevad rasket päevatööd. Nii rivistuvad valimistele n-ö linnapeadele lisaks kõik abilinnapead Kõlvartid, Sarapuud ja Martinsonid ning ka madalama astme kantseliitlased, et asuda poliitiliselt linna prügi, transpordi ja sotsiaaltööga tegelema.
Prügil on kulla väärtus
Ei ole vaja meenutadagi, et prügi on põhjustanud arvukaid maffiasõdasid. Ise olen kogenud, et kui Itaalias otsustasid munitsipaalvõimud prügimajandusega ise tegelema hakata, muutus kogu riik suureks prügimäeks. Selline oht varitseb ka meie pealinna.
Keskerakonna aastate pikkune ainuvalitsemine Tallinnas on linnavõimu ja äri omavahel nii sassi ajanud, et abilinnapea Arvo Sarapuu ei saanud asjast üldse aru, kui ajakirjanikud uurisid, kas ta ikka on prügimaffia juht või mitte. Igatahes andis Sarapuu pressikonverentsil meeldejääva kehakeele kursuse – kätega vehkides otsis kord ühest taskust, kord teisest, et kummas ikkagi on tema raha ja kummas linna oma.