Ega vaimustuse väljendamine ole keelatud. Sportlased selleks sporti teevadki, et neile saaks kaasa elada. Aga kahjuks, nagu osutab Tanel Kangerti üleeilne traagiline saatus Itaalia velotuuril, pole juhul, kui sind tabab valus, lausa traumeeriv ebaõnn, loota noiltsamadelt võiduvaimustust väljendanud poliitikutelt isegi lohutavat õlalepatsutust.
Õlalepatsutus on muidugi viimane, mida Giro d’Italial liiklusmärgile otsa kihutanud ning õlavarreluu murdnud Kangert ootab ja vajab. Kuid head ja hoolivad sõnad, mis tuleks südamest, võiks väikse palsamina mõjuda küll.
Ent Eesti poliitikud ilmuvad spordis areenile kahjuks üksnes siis, kui saab ülistada võitjaid. Eelmine peaminister Taavi Rõivas rõkkas Twitteris pärast Kerberi langemist: «Milline suur võit Anett Kontaveitilt!» Nüüdne peaminister Jüri Ratas õnnitles Eesti tenniseneiut oma kõnes Eesti julgeolekupoliitikast: «Meie eneseusk, tugevus ja imidž saavad Kontaveidi võidust jaksu!» Rääkimata veidi madalama lennuga poliitikutest, nagu Marko Mihkelson ja Jaak Madison, kes samuti kiitsid Twitteris ülevoolavalt Kontaveiti.
Ent kui üleeile langes dramaatiliselt Kangert, mis, tunnistagem, pidi olema igale spordisõbrale palju suurem šokk kui Kontaveidi võit Kerberi üle, ei tõtanud ükski poliitik sellest väljagi tegema.
Mis siis, et jalgrattasõit on sama suur maailmaala nagu tennis. Mis siis, et Kangert oli tegemas oma elu parimat sõitu, tõusnud Giro d’Italial 7. kohale. Mis siis, et Giro on rattaspordis palju kõvem võistlus, kui on WTA Rooma turniir tennises. Mis siis, et Kangert oli just päev enne õnnetust kinnitanud, et vorm läheb järjest paremaks. Raske, lausa võimatu oli vähegi spordist huvitujail talle mitte hingest kaasa elada.