Aasa saamine suureks poliitikuks tähendab ka seda, et enam pole tal võimalik pugeda Edgar Savisaare selja taha. Nüüd on ta ise vastutaja, eeskuju looja ja poliitilise kultuuri seadja. Rohkem pole võimalik väita, et hämarad teod pandi toime Savisaare nõudmisel. Aas on linnapea, mistõttu eeldus, et Mihhail Kõlvarti kõrvalelükkamisega tulistas Keskerakond endale jalga, sest loobus häältemagnetist keskpärase imagoga ametniku kasuks, ei pruugi täituda. Igatahes on Aasal nüüd terve linnavalitsuse aparaat ja hääletoru, et end oktoobriks valijamagnetiks vormida.
Yana Toomi, Olga Ivanova ja Oudekki Loone 9. mai mäss on kui süütu veevirvendus, koomiline vahepala, mis aitab Kesk- ja Reformierakonnal oma valijaid mobiliseerida. Hea klounaad on ka pisut valus ja solvav. Rahvateater nelkide ja telkmantliga ei ohusta kuidagi Eesti iseseisvust. Jah, propagandasõda, aga põhiliselt ikkagi komejant.
Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu prügiskandaal on selle kõrval märksa tõsisem. Seda võiks võtta kui Aasa proovikivi, kas temas on julgust öelda kolleegile, et isegi siis, kui ta pole kunagi mõelnudki sellele, et hakata tegelema prügiveoga, et isegi siis on tal praegu aeg kõrvale astuda. Riigikogu korruptsioonikomisjoni koosoleku protokoll, kus Ragn Sellsi ja Keskkonnateenuste juhid räägivad oma arusaamast Sarapuu rollist pealinna prügiäri korralduses, ei jäta enam palju muid võimalusi kui poliitilise vastutuse võtt. Isegi siis, kui suurem osa väidetust on kahe solvatud ettevõtja pahatahtlik jutt. Paraku on see kõik liiga usutav.