IRLi toetus on praeguseks varisenud allapoole valimiskünnist, olles aprillis Emori uuringu järgi vaid 4,7 protsenti. Ühelegi teisele praeguse valitsusliidu erakonnale pole selles valitsuses olemine nii hävitavalt mõjunud. IRLi valija on traditsiooniliselt olnud parempoolse maailmavaatega rahvuslikult meelestatud pigem haritum inimene. «IRL on rahvuslik-konservatiivne erakond,» seisab siiani nende kodulehel. Mida teeb selline erakond astmelist tulumaksu kehtestavas ja eelarvet miinusesse laskvas koalitsioonis koos parteiga, kellel on koostöölepe Ühtse Venemaaga?
Kunagise staarerakonna Isamaaliidu juhte on läbi aastate süüdistatud nii põllumajanduse hävitamises kui kõiges muus, kuid nende konkurentsitult kõige kehvem otsus on olnud hoopis liitumine tollal noorte ja justkui vihaste meeste juhitud Res Publicaga. Üks pluss üks ei ole nende puhul andnud kahte. Maine on kehv, valida neid ei taheta, uusi säravaid liidreid pole enam kusagilt võtta.
Vanad isamaaliitlased on toimuva peale muidugi marus. Novembris valitsuse vahetudes ütles 1990ndatel julgeid majandusreforme teinud ekspeaminister Mart Laar Postimehele, et ta ei kujuta ette, et kunagine Isamaa läheks rahulolevalt valitsusse, mis kehtestab astmelise tulumaksu ja mille üks liige teeb koostööd Ühtse Venemaaga. Ometi see juhtus, kunagise Isamaa riismeid sisaldav IRL on sellises valitsuses.
Kunagise Isamaa raudvara, mitut ministriametit pidanud Toivo Jürgenson leiab, et praeguse koalitsiooni majanduspoliitika võib kaasa tuua selle, et järgmine valitsus peab hakkama väga suuri probleeme lahendama. Res Publica juurtega Mihhail Lotman on korduvalt öelnud, et koalitsioon Keskerakonnaga oli viga.