Ükskõik, kumb neist versioonidest tõsi on, tegi Macroni IT-meeskond lääne vabadele demokraatiatele suure teene. Paljudele võitmatuna tundunud häkkerite-wikileakside-twitterirobotite rünnak on osutunud tõrjutavaks.
Kui kuude kaupa suutsid ründajad läänes tekitada kaost sellega, et tõde ei ole ja kõik on võimalik, siis nüüd on sellele vint peale keeratud. Ka varastatud dokumentides olev objektiivne tõde ei pruugi enam olla tõde, vaid Georgi Petrovitš Roška muudetud tõde – küsimus on viidud uskumise tasandile. Ning küsimus, kas uskuda vene luuret või oma peaministrit, on avalikkuse jaoks hoopis teise vastusega kui küsimus, kas uskuda lekkinud dokumente või oma peaministrit.
Üheksa gigabaiti e-kirju ja dokumente on väga igav patakas materjali. Palju igavam, kui näiteks üheksa gigabaiti kuulsuste privaatseid alastipilte, mis ka ju mitte väga ammu avalikkuse ette lekkisid. Seal oli igaühel võimalik lihtsasti lekkest osa saada: vajuta aga klaviatuuril paremat nooleklahvi ja järgmine lekkinud maiuspala ilmub sinu ette, sõltumata haridustasemest ja maailmavaatest kõigile ühe pilguga haaratav ja üheselt mõistetav.
Järgmist poliitiku dokumendileket peab aga keegi hakkama läbi töötama, sealt palakesi välja kiskuma ja tõsistes artiklites avalikkuse ette tooma. Nüüdsest on poliitikutel alati võimalik öelda, et nad ei ole kaamelid, vaid Georgi Petrovitš Roška on neile kaks küüru selga kleepinud.
Täitsa huvitav mõelda, kui palju on Eestis inimesi, kes oma arvutis päris dokumentide vahel juba teadlikult piinlikult halvasti tehtud võltsinguid hoiavad, millel autoriks kirjutatud mõne härra Roška kolleegi või kohalike valimiste kontekstis naabervalla IT-spetsialisti nimi.