Arvutiõpetajad räägivad juba ammu, et lapsi peab muidugi õpetama, aga suures plaanis on neil kõik okei. Ma nägin täpselt sama. Pea kõik neist olid Growtopias kokku puutunud võõraste inimestega, kes üritasid neilt välja pinnida nende parooli, telefoninumbrit või veel mingit isiklikku infot, ja eranditult kõik nad olid neid katseid kas ignoreerinud või küsijale mingit jama ajanud.
Mõni laps oli andnud oma parooli klassikaaslasele või sõbrale ja too oli seda kurjasti kasutanud, mispeale sai kiiresti selgeks, et enam ei tohi anda. Laste asi, katsetavad piire. Aga emale ja isale peab parooli andma, olid kõik nõus. Ja kõik teadsid ka, kes on veebikonstaabel ja kust teda vajadusel leida.
Ma arvan, et need seminarid, konverentsid ja ümarlauad tuleks vahelduseks teistpidi pöörata. Ma väga tahaks, et kaheksa-aastane Liisa läheks ja räägiks seal saalitäiele täiskasvanutele, et kui prints Jones Dimka Nigeeriast kirjutab neile, et tal on 30 miljoni dollari kätte saamiseks hirmsasti abi vaja, siis see ei ole tõsi.
Et kui 28-aastane Irina Tomski oblastist on neisse hirmsasti armunud ja vajab kõigest 300 eurot Eestisse sõitmiseks, siis see ilmselgelt ei ole nii. Ja et müügikiri, mis algab sõnadega «Hea Tiina, see on pakkumine ainult meie parimatele klientidele», läheb täpselt samasugusena veel ilmselt kümnetele tuhandetele täiesti suvalistele inimestele.
Võib-olla siis, kui täiskasvanud inimesed internetis levivasse infosse samamoodi kerge kahtlusega suhtuvad nagu kaheksa-aastased praegu, jõuame me selleni, et riigikogu liikmed ei paljunda Twitteris kontrollimata väiteid ja fakte, et IT-inimesed ei võta iga Edward Snowdeni kusagilt läkitatud väidet väärtusliku represseeritud tõena, et lapiku maa ja kloorijoomise grupid Facebookis pole tõe allikas, et 40 euro eest ei saa avalikel üritustel enam kümned inimesed lasta oma pendlit kalibreerida ning et maalaatadel ei tee päeva parimat käivet maagiliste kristallide müüjad.
Ja siis pärast seda võime julgelt propagandakanalile Sputnik silma vaadata ja öelda: «Me ei karda teid!»