Foobiatest kantud avaldus paneb mõtlema, kuivõrd minevikuvarjud mürgitavad meie elu ja mida teha, et alusetud süüdistused ja kahtlustused ei muutuks relvaks meie riigi vaenlaste käes.
Pole kahtlustki, et Vihma ärritatud üleskutse hävitada stalinistlike hoonete dekoori äratab tähelepanu ja seda kasutavad ära need välismaised infokanalid, millele Eesti iseolemine ei meeldi. Kahju, et selline seesmist nõutust ja peataolekut väljendav ning riigi tõsiseltvõetavust kahjustav lugu avaldati vahetult Tartu rahu aastapäeva eel.
«Äravaevatus, kurtmine ja süngus on postsovetliku kultuuri eripära,» tõdeb Vihma 2014. aastal etenduse «Mikiveri tagi» lavaletoomise puhul antud usutluses. Tänaseks on seesama äravaevatus teinud etenduses näitlejana üles astunud Vihmaga oma töö ja ta on otsustanud asuda donquijotelikule rünnakule arhitektuurimälestistena väärtustatud hoonete, eriti aga ajalootruu ornamentika vastu.
Tema arvates on sobimatu, et Valdeku tänava endise koolihoone renoveerimisel säilitati maja välisilme sellisena, nagu see valmis 1950. aastal. 2008. aastal koostatud Nõmme arhitektuur-ajaloolise inventeerimise käigus tunnistati hoone väärtuslikuks kui terviklikult säilinud pärastsõjaaegse arhitektuuri stiilinäide. Koos projekti järgi paigaldatud dekooriga.
Ausalt öeldes pole ei endine linnaosa vanem Tiit Terik ega mina, uue vanemana, osanud selle peale tullagi, et maja muinsuskaitsetingimustele vastav remont võiks kellelgi harja punaseks ajada. Eesti taasiseseisvumisest on möödas piisavalt aega, et vanadest hirmudest loobuda ja iga sirbi, vasara või tähekese puhul mitte šokki langeda. Ärgem unustagem totalitarismi kuritegusid, valesid, rahvuslikku diskrimineerimist, ent ärgem laskem ka vihkamisel kainet mõistust tumestada! Viitkümmet aastat okupatsiooni ei saa tolleaegset arhitektuuri rünnates ja hävitades olematuks teha.