Poleemika selle üle, et neli vägivalla all kannatanud naiste varjupaika ja nõustamiskeskust on saanud uue juhi, on muutunud tüliks, mis taas kahjustab kõige enam kõige nõrgemaid – haiget saanud naisi ja emasid, kellele antakse sõnum «enam ei saa te mingit abi».
Alustame algusest. Sellest aastast juhib MTÜ Eluliin nelja naiste varjupaika-nõustamiskeskust: Harjumaal, Raplamaal, Järvamaal ja Läänemaal. Muide, otsus hankel osaleda sündiski Lääne Elu artikli «Naised jäävad tänavale, sest keskus sulgeb uksed» peale.
MTÜ Eluliin koos Tallinna Naiste Kriisikoduga osales sotsiaalkindlustusameti hankel ja võitis tänu sellele, et pakkumine oli professionaalne, läbimõeldud, abivajajatele mitmekülgset tuge võimaldav ning kõige soodsam. Ehkki Sass Henno väljendas arvamust, et leitud on ebapädev odavpakkuja, on tõde teisal: üldkulusid saab märkimisväärselt vähendada, kui administreerimise peale kuluv raha on sendi täpsusega läbi mõeldud.
Eluliini tugevuseks on keskjuhtimine, mis annab nn mastaabiefekti, kus üks juhtkond ja finantsjuht saavad tegeleda mitme abisuunaga. Samasugune mastaabiefekt toimib ka haldusreformis – valdade liitumine muudab nende majandamise läbimõeldumaks ja ökonoomsemaks.
Eluliin alustas 20 aastat tagasi eestikeelse usaldustelefoniga. Kuna abi vajasid ka inimesed, kellel oli kergem end väljendada vene keeles, avati venekeelne usaldustelefon. Kuna paljud helistajad vajasid nõustamist spetsiifilistel teemadel, näiteks uimastid ja aids, avati usaldustelefon, mille nõustajad suudavad eesti ja vene keeles konkreetsetel teemadel abivajajaid toetada.