Michali üldkogu kõne oli dramaatiline. «Mul on kõne. Mul on väga hea esimehe kõne. Tegelikult ka. Kuid selle asemel otsustasin täna, et räägin sellest, mis on minu sees järjest enam helisema hakanud,» alustas ta, andes oma järgnenud sõnadele kibeda kaotaja tooni juba enne hääletustulemuse selgumist.
Valijatele jääb meelde, et valge kampsuni kandmisega kuulsaks saanud tagatoaline ei saanud parteijuhiks. Tema asemel sai muudatusi lubanud uus poliitik. «Meid teatakse, meid usaldatakse ja meilt oodatakse Eestit edasi viivaid säravaid ideid ning algatusi. Seetõttu lasub just meil kohustus leida uus silmapiir, millelt näeb Eestit, Euroopat ja maailma palju avaramalt,» märkis Pevkur.
Pevkur võitis, Michal kaotas, koos nendega võitsid ja kaotasid liidrite poolehoidjad võimalusi saada häid ja mõjukaid ametikohti. Aga ülejäänud ühiskonnale, neile, kes ei ole Reformierakonna liikmed, ei tähenda Reformierakonna esimehe valik mitte midagi. Vähemalt esialgu. Võib-olla tuleb muutus erakonna kohalike valimiste programmis. Väga palju võimalusi selleks ei ole, sest kohalik omavalitsus tähendab ennekõike teid-tänavaid, koolimaju, haiglaid ja sotsiaalhoolet. Ühtegi poliitikamuutust kohalik omavalitsus teha ei saa, saab vaid riigikogu antud raames tegutseda.
Enne Edgar Savisaare kukutamist kirjutas Jaanus Karilaid, et Keskerakonna programmilised raamid on terasest. Esialgu pole näha, et Pevkur tahaks Reformierakonna raudseid raame lõhkuda. Nii nagu pole ka oodata muutusi poliittaktikas eelseisvas valimiskampaanias. Ikka tuleb hakata vastanduma Keskerakonnale ja otsida rahvuslikke lõhesid.