Maarja Küla tööelu juht, kelle enda peres kasvab samuti Downi sündroomiga poeg.
Ettevalmistus tööeluks peaks hakkama kindlasti juba algklassides - nii erinevate oskuste õppimine kui ka harjumine mõttega, et täiskasvanuna on tööd vaja teha. Downi sündroomiga lapsed tahavad täpselt teada juba täna, mis saab siis, kui ta lõpetab kooli? Täpselt samuti, nagu iga teine noor tahab teada, kus ta saab oma võimeid rakendada.
Tore on see, et ühiskonnas teema «Puudega inimene tööle» aina rohkem pakub kõneainet ja mitte ainult. Aina rohkem on märgata, et tööandjad on enda jaoks avastamas puuetega inimeste potentsiaali. Riik on katsetamas pikaajalist kaitstud töö teenust, mis on just Downi sündroomiga inimestele hea võimalus teha jõukohast tööd juhendaja abiga.
Kui kasvatada Downi sündroomiga last teadmisega, et ka teda ja tema tööpanust hinnatakse ühiskonnas, teha seda JÄRJEPIDEVALT, pidevalt motiveerida, tähtsustada ja hinnata igat tema jõupingutust ja panust, siis temast kasvab usin ja töökas, kohusetundlik ja rõõmus inimene. Kui paljud meist lähevad tööd tegema sellise rõõmuga, nii nagu meie Downikesed?
eripedagoog, sihtasutuse Maarja Küla juhataja
Downi sündroom on üpris levinud puue ning selle puudega inimesi on kõige kergem ära tunda väliste iseloomulike tunnuste tõttu. Sama hästi võiks neid ära tunda nende positiivse ellusuhtumise järgi - alati rõõmsad, päikeselised ning kõigisse ühtviisi heatahtlikult suhtuvad. Jah, ka neil on oma kurvad ja pahuramad hetked, kuid tõesti hetked, mitte päevad, nädalad või kuud.