Kindlasti on politsei turvalisuse tagamisel eestvedaja osas. Suursündmused ja eri pidustused on igal aastal politseile suur väljakutse. Ka tänavu olime väljas suuremate jõududega ja pingutasime, et pidulistel oleks võimalik aastavahetus mõnusalt vastu võtta.
Paratamatult kuulub aga paljude pidude ja ürituste juurde alkohol. Ka tänavu oli palju neid, kes olid peomeeleolus ja soovisid aastavahetust meeldejäävalt vastu võtta. Samas pean aga tunnistama, et paljudel juhtudel ei ole väljend «meeldejääv aastavahetus» see, mida see inimene saab öelda. Ennekõike seepärast, et ta lihtsalt jõi liiga palju alkoholi, mille klienditeenindaja talle müüs.
Tallinna vanalinnas on ligi 50 ettevõtet, kelle puhul me näeme võimalikke riske, et nendes kohtades või nende vahetus läheduses võivad inimesed õigusrikkumisi toime panna. Kolmandiku ettevõtetega tehakse koostööd, et õhtud ja ööd oleksid vanalinna tänavatel turvalisemad.
Liigume ühiselt selles suunas, et klienditeenindajad oskaks ja julgeks keelduda kliendile alkoholi müümast, kui on näha, et ta on ilmselgelt liiga purjus. Kuigi seaduse järgi on alkoholi müümine purjus inimesele keelatud, pole kõik ettevõtted seadust üheselt täitnud. Paljudele ei pruugi olla selge, mis hetkel on võimalik keelduda alkoholi müügist. Kas see, kui inimene on juba kolm siidrit joonud ja on natuke lõbusamas meeleolus, on piisav, et keelduda järgmisest kokteilist?
Viime koos ettevõtetega läbi töötubasid, kus selgitame, millisel hetkel võib keelduda alkoholi müügist ning kuidas seda teha. On tähtis, et ettevõtted mõistaks oma rolli olukorras, kus nad müüvad alkoholi joobes inimesele.