Kuidas teha paremini: esitada vastaspoole väited intellektuaalselt ausalt, vastata neile sisuliselt, mitte nii, kuidas on mugav.
«Mida nad siin ikka hüppavad, kapitalistid sellised.»
«Ainukesed, kes paistavad tema olemasolust alati rõõmu tundvat, on kolme-neljakümnesed kõrgelt haritud, ilma täisväärtusliku pereeluta, tüüpiliselt koera või kassiga varustatud hüperkultuurihuvilised ja mitmesuguseid asju korraldavad sotsiaalselt väga aktiivsed amatsoonid.»
«Isegi asekantsler teadis telesaates rääkida, et õlletootjad teenivad liiga palju kasumit. Ja noh, ajaleht kirjutas ka, et ühel Keskerakonnaga seotud reklaamiärikal olla Nõmmel tohutu loss – mis siis veel alkoreklaami tegevatel reklaamiahvidel varuks on!»
6. Sildistamine: seisukohas kasutatakse jõulisi ja emotsionaalseid, tavaliselt negatiivseid silte ilma eraldi tõestamata ja põhjendamata, miks need on olulised. Ilma järele mõtlemata võib siltidel olla hoiakut kujundav jõud. Nt: piiramine vs. brutaalne rõhumine.
Meistriklass: Otse ei öelda välja, et räägitakse Ossinovskist, kuigi see on kontekstist tulenevalt selge. Sageli vihjatakse, et silte kleebib keegi teine (mainekujundaja, rahvuskaaslane), kuigi kasutatakse neid ise.
Sildid Ossinovski kohta (võib vaielda, kas viimased on lihtsalt laest võetud väited, näen neid siiski sildistava funktsiooniga): koalitsioonile ja opositsioonile võõras, eestivenelastele reetur, sai arusaamatult valitsusse, vist salgas oma isa maha, räägib vaestest neid tundmata, on kalgilt talitsetu ja ihkab võimu, jagab ja valitseb. «Leppimatu, pahur, jäärapäine, isegi õel, kõrk noor võõrapärane mees, kes tunneb ehedat rõõmu, kui saab midagi ära või kinni keerata. Tema skeemid on salapärased ja tekitavad ühiskonnas eri vaadete vastandumist. Ta justkui ässitaks meelega.», «Võõra käratsemisest», «Võõras oma agaras lihtsameelsuses», «tuleohtlik sotsiopaat».