Juba 1999. aastal sai Austria parempopulismi esindav Vabaduspartei märkimisväärse 27-protsendilise valimistulemuse, mille tulemusel jõudsid nad ka valitsuse moodustamiseni. Kuigi nende populaarsus tugevalt langes, pääsesid nad valitsusse ka pärast 2002. aasta valimisi.
Kuigi presidendil on Austrias vaid esinduslik roll, oli Euroopa Liit tänavu kevadel vägagi lähedal oma esimesele parempopulistist presidendile. Austria Vabaduspartei kandidaadil jäi võidust puudu kõigest 30 000 häält, mistõttu korraldati detsembris uued valimised, mille Vabaduspartei kandidaat nüüd üsna selgelt kaotas. Niisiis võib Austria näitel öelda, et paremäärmusliku partei pääsemine valitsusse ei olekski niivõrd erakordne nähtus ning kui neil täielikku enamust ei ole, siis puudub neil võim riigipoliitikat kardinaalselt muuta.
Lõuna-Euroopas seevastu võib näha trende vastupidise äärmuse suunas. Vasakpopulismi näited on Podemos Hispaanias ja Syriza Kreekas. Sealsete vasakparteide edu taga võib näha eelkõige 2008. aasta majanduskriisi, mille mõjud olid mõlemas riigis eriti rängad.
Paremäärmusluse edu on üsna selgesti põhjendatav fenomen, kuid konkreetset lahendust sellele pakkuda on raskem. Kindlasti avaldavad nad mõju praegustele peavoolu parteidele pööramaks tähelepanu ühiskonna valupunktidele. Prantsusmaa vabariiklased on näiteks võtnud üsna tugeva seisukoha immigratsiooniteemal, mistõttu on nad võimelised napsama hääli oma radikaalsemalt konkurendilt Front Nationalilt.
Euroopa peavoolu parteidele on ette heidetud, et nad pöörlevad liialt ümber tsentri. Ühelt poolt võib ju vaadata positiivselt koalitsioone, kus saavutatud koostöö eri poolte näiteks sotsiaaldemokraatide ja konservatiivide vahel, kuid teisalt aga jääb selgusetuks, millist ideoloogiat sellised koalitsioonid siis tegelikult esindavad.