Kogu keha taaselustamine on aga omaette väljakutse, sest elundid peavad tegevust alustama ühel ajal. Verevoolu taastamine elundites ja kudedes on juba tuntud teema erakorralises meditsiinis. Samas on ehk aga julgustav, et jahutamise protsessil endal ei ole negatiivseid mõjusid, vaid see võib hoopis traumat leevendada. Näiteks elustatud uppumisohvrite puhul paistab kaitsvaks elemendiks olevat olnud külm vesi, mis on viinud selleni, et uuritakse, kuidas kasutada operatsioonide ajal madalaid temperatuure.
Krüobioloogia teaduslikku arengut toetavad nii meditsiin kui majandus. Paljud edusammud rakkude säilitamisel on tehtud viljatusravi jaoks ning regeneratiivses meditsiinis. Krüogeeniliselt säilitatud ja klaasistatud rakke ning lihtsaid kudesid (munarakud, sperma, luuüdi, tüvirakud, sarvkestad, nahakoed) juba sulatatakse ja siiratakse regulaarselt.
Töötatakse juba ka «lihtsate» kehaosade, näiteks sõrmede ja jalgade külmutamise eesmärgil. Mõningaid keerulisemaid elundeid (neer, maks, soolestik) on ka külmutatud, sulatatud ja seejärel loomadele siiratud. Inimelundite siirdamine tugineb praegu küll jahutatud ja mitte külmutatud elunditel, kuid järjest enam tekib tugevaid argumente tervete elundite krüogeense säilitamise jaoks ravieesmärkidel.
Tervete ajude krüogeeniline külmutamine on parimal juhul nišihuvi. Viimane teadaolev katse looma aju külmutamise kohta toimus 1970ndatel. Kuigi aju külmutamist võivad hõlbustada hea verevool ja vastupidavus mehaanilistele muudatustele, kaasnevad sellega eripärased tehnilised ja teaduslikud väljakutsed, eriti regulatoorse funktsiooni ja mälu säilitamise koha pealt. Suurte läbimurreteta nendes uurimustes jäävad need peamisteks faktoriteks, mis takistavad ravieesmärkidel kogu keha krüogeenilist säilitamist.