Enam ei saa raamides mõelda ja jutt peenhäälestusest liigitub jämekoomika valda. Suurima tõenäosusega on erakonna uus esimees Kristen Michal. Hanno Pevkur tuleb ka kõne alla, aga erakonnas räägitakse, et tema on hoolimata üsna plekitust minevikust liiga pehme, liiga Rõivase-sarnane. Opositsioonis läheb vaja pigem Michalit.
Seda, et Michal on Eesti poliitika tugevamaid mänedžere, kõnelevad nii staažikad poliitajakirjanikud, poliitikud teisest erakonnast kui mõistagi inimesed Reformierakonna seest. Tal on ka miinuseid: esiteks muidugi 2012. aasta Silvergate’i skandaal, kilekottides erakonda raha tassimise lugu, mille keskmes Michal oli ning mis läks talle maksma justiitsministri ja tulevase peaministri koha.
Sarnaselt Rõivasega on Michali puhul tegu ka pesuehtsa poliitbroileriga, inimesega, kes kasvas üles plankudele valimisplakateid kleepides. Noorteorganisatsioon, peasekretär, riigikogu, valitsus. Sellistel kipub ikka ja jälle midagi tõeliseks juhiks sobimisest puudu jääma.
Üks Michalit tundnu lausub, et ehk on mehel jäänud vajaka ka selgekujulisest ideoloogiast, mis eristaks teda teistest poliitbroileritest. Administraatorina on ta muidugi parimaist parimaid, aga poliitmänedžeride pluss ja üksiti miinus kipub olema see, et neile meeldib juhtida protsesse ja nokitseda detailide kallal. See tähendab paraku ka suurte riskide vältimist ja ümarust, mis maksis Reformierakonnale äsja esimese viiuli koha.
Michal pole kippunud ka erakonna sisetülides ülaliia häälekalt pooli valima, ehkki vaikimisi on ta pigem Reformierakonna raudvara Siim Kallase ja Jürgen Ligi tiiva, mitte Rosimannuste toetaja. Oskus liigseid konflikte vältida annab teisalt eeliseid oravapartei esimeheks saamisel.