Katerina tõmbab peast villase mütsi ja kallutab pead: «Vaat, vaata, näed, nad panid mulle plaadi pähe.» Hõredate hallide juuste all on näha vanad armid.
«Aga ma jäin ellu. Mind pandi haiglasse.
Isa rääkis pärast kõigile, et ma pesin last, ei olnud hoolikas ja laps uppus ära. Ja et siis tema peksis mind selle eest. Tema üle mõisteti kohut, ta sai viis aastat ja saadeti Siberisse kolooniasse. Seal töötas ta autojuhina. Kahe aasta pärast vajus masinaga läbi jää ja uppus. Jumal näeb kõike, igaüks saab oma karistuse!
Mul hakkas pea tugevasti valutama. Mind saadeti eriinternaati. Anti invaliidsusgrupp. Hiljem töötasin koristajana, pakendajana kauplustes. Saan ainult kerget tööd teha.
Tallinnas kohtasin Sašat [Katerina endine elukaaslane], meil sündis poeg Sergei. Meile anti Koplis tuba ühiselamus. Seal ma elasingi, kuni kohtasin Nikolaid.»
Katerina vaatab kaaslast õrna pilguga.
Nikolai lugu
«Olen juba 49-aastane, aga mul ei ole kunagi olnud oma elamist – ainult riigi antud. Ma ei tea oma ema, isa ka mitte. Kasvasin üles lastekodus, sinna anti mind otse sünnitusmajast. Lastekodus kaklesime sageli, kasvatajad lõid meid.
Ma mäletan, et kord panin ühelt klutilt kommid pihta, sest magusat me peaaegu ei näinud, ainult suhkrutükke saime järada. Aga ühele klutile tõi tädike külakostiks järsku komme. Ma ei pidanud muidugi vastu, panin need pihta. Kasvataja leidis mu padja alt kommipaberid, kiskus mul riided seljast ja sundis öö läbi põrandal põlvitama. Jäin nii kangeks, et ei saanud hommikul end enam püsti ajada.