R, 3.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Otseülekanne: arutelu «Kas Euroopa Liit hukutab end ise?»

Liisa Tagel
Otseülekanne: arutelu «Kas Euroopa Liit hukutab end ise?»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Jaak Madison
Jaak Madison Foto: Erakogu

Täna kell 11 korraldab MTÜ jaan Tõnissoni Instituut avaliku arutelu  «Kas Euroopa Liit hukutab end ise?».  Arutlevad riigikogu liikmed Jaak Madison (EKRE) ja Marianne Mikko (SDE), modereerib Mart Nutt (IRL).

Avaliku arutelu avab Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling (Reformierakond).

Konverentsil toimub ka Kodanikuühiskonna Sihtkapitali poolt toetatud Kodanike Euroopa projekti «Shaping and debating the future of EU» tulemuste tutvustamine.

2015. aastal alanud projekti eesmärgiks oli algatada rohujuure tasandil debatt Euroopa Liidu tuleviku üle erinevatel otsustustasanditel, kaasates riigi- ja omavalitsusametnikke, noori, ettevõtjaid, vanemaid inimesi ning sotsiaalselt ebavõrdses olukorras või tavaliselt vähem kaasatud inimesi. 

Arutelude põhiküsimuseks oli «Kas EL peaks liikuma ühtse riigi suunas või jääma erinevate riikide liiduks?». Ühes või teises suunas liikumine loob omakorda aluse järgmistele olulistele küsimustele – milliseks peaksid tulevikus muutuma liikmesriikide põhiseadused, maksusüsteem, kaitsekulutused, sotsiaalabi, välispoliitika? 

Projektis osalesid Euroopa Liidu uued ja uuemad liikmed (Eesti, Läti ja Horvaatia) ning kandidaatriik Bosnia- ja Hertsegoviina. Selle abil olid esindatud erinevad lähenemised ja lähtekohad EL tulevikuküsimustele.

Tagasi üles