Eelmine Filipiinide valitsus võitles aktiivselt Veloso elu eest, kuid president Duterte on lubanud austada Indoneesia valitsuse otsust, sest ta usub Indoneesia karistussüsteemi. Võib arvata, et Duterte näeks hea meelega surmanuhtluse taastamist ka Filipiinidel, kus see 2006. aastal kaotati.
Kogu Kagu-Aasia probleem
Sõda narkootikumide vastu ei ole ainult Filipiinide pärusmaa, vaid probleem, mis puudutab Kagu-Aasiat üleüldiselt. Täpselt samasuguse sõja uimastite vastu, milles hukkus ligi 2500 inimest, kuulutas 2003. aastal Tai valitsus. Inimõiguste rikkumised ning ilma kohtuotsuseta hukkamised ei kõigutanud avalikku toetust Tai riigijuhtidele.
Arvamusküsitluste kohaselt toetas 90 protsenti kodanikest 2003. aasta uimastivastast kampaaniat Tais, samasugune toetusprotsent paistab praegu olevat ka Duterte poliitikal. Niisiis ei ole Filipiinide narkosõda esimene Kagu-Aasias ega jää ka viimaseks. Kuigi Duterte meetmed on rahvusvahelisel areenil suure kriitikatule alla sattunud, on need aga inspireerinud naabruses paiknevat Indoneesiat, kes on kuulutanud, et tahab samasuguse kampaania korraldada ka Indoneesias.
Tõsi, mõningate andmete põhjal võib uimastivastast võitlust Filipiinidel edukaks pidada. Võimude hinnangutel on ligi 700 000 narkodiilerit ja -sõltlast end vabatahtlikult üles andnud vältimaks surma käimasolevas narkosõjas. Lisaks sellele olevat illegaalsete uimastite tarne kahe kuuga vähenenud 90 protsenti. Filipiinide valitsuse sõnul on see märgatavalt vähendanud kuritegevust riigis. Tulemuseks on ka mitmekordselt ülerahvastatud vanglad, kuid vaevalt vangide heaolu Dutertele praegu peavalu valmistab.
Nagu alati on igal lool kaks poolt. Selles sõjas on võitjaid ja kaotajaid. Kuigi ülejäänud maailm vaatab õudusega pealt, kuidas Manila tänavatel kahtlusaluseid lihtsalt tapetakse, on kohalikud ammu oodanud hetke, et keegi võtaks riigis lokkava narkoprobleemi käsile. Aga kohtuinstitutsiooni eiramine tähendab seda, et paratamatult saavad omakohtu tõttu hukka ka hulk süütuid inimesi. Praeguseks on Duterte režiim nõudnud ligi 2500 inimese elu, mis on vast liialt ränk hind oma lubadusi ellu viia.