Kõige olulisem on rahvamaja kui kohalikku identiteeti ja kohalikke põlvkondade-rahvuste üleselt lõimiv kogukondlik koda, kus kohalikud saavad kokku tulla ja ühiselt asju ette võtta. Peale ühiskondliku tegevuse on väga olulised ruumilised võimalused kultuurilise huvitegevuse viljelemiseks, aga ka sotsiaaltööks, mis saab olla edukas vaid kogukondlikus võtmes, kohalikke vabatahtlikke kaasates ja millega peaks kaasnema oluline raha kokkuhoid.
Ühtlasi on asumikeskuses vajalik kohalik linnaväljak, soovitavalt koos pargilaadse kogukonnaaiaga. Kinnistest ruumidest välja ulatuv asumikeskus laiendab kogukondlikkuse tervele asumile. Selle kogukondliku oaasi tekitamise vajadusest saadakse kõige paremini aru liikudes kusagil aedlinnas, liiatigi siis depressiivses kivilinnas, kus vaid asumikeskus suudab kohalikku kogukonda elustada.
Juhkentali asumikeskuse tõehetk
Tallinnas asub umbes 6000 elanikuga ajalooline Juhkentali piirkond, mida iseloomustab tööstus-, kaubandus- ja militaarpärand ning hulk erinevate uskkondade kalmistuid, ka kultuuriloolise Härjapea jõe org. Tänapäeval annavad sellele näo ulatuslikud rekreatsioonialad ja -rajatised, eesotsas Kalevi keskstaadioniga, asudes ühelt poolt kesklinnas ja teiselt poolt linna ääres. Lisaks on piirkond tuntud kaoses linnaruumi näidisena oma 1944. aastal nõukogude lennuväe poolt tekitatud tühermaale nõukogude ajal rajatud rahvarohke Keldrimäe linnakuga.
Ühtlasi on piirkonna raskuskeskmeks ja avalikuks ruumiks, mille ümber linnak ehitati, endine Kolhoositurg, praegune ajast-arust Keskturg, Tallinna häbiplekk. Linnaruumiline konflikt on kiirete arengute tingimustes neelanud 3 aasta vanuse Juhkentali Seltsi energia. Suhted linnavalitsusega on tihedad, kuid ainus, mida seni on koostöös saadud ära teha, on 2 kohalikku teadetetahvlit ning kavandatud on mõned kergliiklusteed.