Mu elu oli närune nagu teistelgi inimkaubitsejate kätte sattunud Põhja-Korea naistel. Minusuguseid naisi sunnitakse töötama kui orje ja me oleme tihti seksuaalvägivalla ohvrid. Ei ole üllatav, et mehed, kes ostavad endale Põhja-Koreast naisi, kohtlevad neid kui omandit või mänguasju, keelates neil näiteks laua ääres süüa ja jättes nad ilma nii õigustest kui esmavajalikust. Kui naised saavad vigastada või ei ole enam ihaldusväärsed, on täiesti tavaline, et nad müüakse edasi.
Naistel, kes on Hiinas illegaalselt, ei ole võimalust oma turvalisust tagada ega olukorda parandada. Kogu aeg varitseb oht, et nad sunnitakse prostituutideks. Naistel, kes jäävad rasedaks, kästakse teha aborti. Need, kes otsustavad lapse alles jätta, nagu seda tegin mina, ei tohi sünnitada haiglates. Riik ei tunnista meie laste olemasolu ja sestap on neil võimatu minna ka kooli või saada arstiabi.
Orjusest tagasi Põhja-Koreasse
Külas, kus ma elasin, oli veel viis Põhja-Korea naist, kõik samamoodi inimkaubanduse ohvrid. Niipea kui ärkasime, läksime põllule tööle. Tänaval kohtudes ei tohtinud me üksteist teretada. Naabrid oleks näinud ja meie «omanikud» kartsid, et me julgustaks üksteist põgenema – risk, mida nad püüdsid vähendada ka sellega, et ei andnud meile isegi talveks korralikke jalanõusid.
Ma olin kuus aastat ühe Hiina mehe ori, enne kui Hiina võimud mu avastasid ja koos mitme teise Põhja-Korea naisega piiriäärsesse Tumeni kinnipidamiskeskusesse saatsid. Esimesel nädalal tuli meie kongi iga päev 5–7 valvurit, kes käsksid meil endid paljaks võtta ja korduvalt kükitada – nende eesmärk oli teha kindlaks, et me ei peida oma kehaõõnsustes raha. Mõnel naisel oli menstruatsioon, veri voolas mööda nende jalgu, aga valvureid see ei huvitanud. Mõnikord jälitasid valvurid ka tualetti minevaid naisi, et teha kindlaks ega nad midagi väärtuslikku peida.