Donald Trump teatavasti ei usu, et inimesed kuidagi kliimat mõjutaksid, ning peab üleilmset teaduslikku konsensust ses osas arvatavalt hiinlaste väljamõeldiseks, mille abil püüavad need teiste ees lihtsalt majanduslikke eeliseid saada. Prominentse Sierra Clubi hiljutine raport tuvastas, et kliimamuutuste teaduslike põhjendustega on nõus kõigi USA poolt tunnustatud 195 maailma riigi juhid, seega oleks Trump oma seisukohtadega täielik valge vares riigijuhtide peres. Häda on vaid selles, et tema maailma suurima majandusega riik on sedavõrd võimas, et ülejäänud 194 kliimapoliitilised pingutused jooksevad USAta lihtsalt tühja. Ja kliimapoliitikas on tegevusetuse (isegi kui Trump mingi vastutöötamiseni ei jõuaks) neliaastak ohtlikult pikk, võib-olla saatuslik ajalõik.
Trumpi keskkonnaohtlike lubaduste rivi on pikk, kuid arvestades, kui kaua ja kui vastuolulisi jutte see mees on ajanud, ei või kindel olla, et ta mõne osas homseks taas ümber pole mõelnud. Igal juhul näib Trump toetavat kõike, mis on seotud fossiilsete kütuste massiivsema kasutamisega nii USAs kui mujal. Eriti innukalt räägib ta sellest energiatööstuse aladel, kus naftapuurimine ja söekaevandused on põhilised tööandjad. Obama poolt lõpliku keelu saanud Keystone’i naftajuhtme taastamine, emissioonipiirangute lõpetamine, Pariisi kliimaleppest taganemine, söetööstuse restruktureerimine ja laiendamine on vaid mõned märksõnad, mille puhul sõnadest tegudeni jõudmine kiiresti vähendaks inimkonna ja kõige muu eluvõimalusi planeedil.
Asjaolu, et oma fossiililembusega asub Trump suurkorporatsioonide advokaadiks (mis on omakorda vastuolus tema põhijoonega olla «lihtsa mehe» esindaja võitluses «eliitidega»), ei paista Trumpi sugugi häirivat. Kliimavastasuse nõrk koht kampaaniaratsuna on aga see, et isegi muidu klimaatiliselt kaunis vaimupimedas USAs on tasapisi toimunud keskkonnateadlikkuse tõus ja juba ligi pooled ameeriklased peavad küsitluste andmeil kliimamuutust ohuks oma elule ja toimetulekule. Kui oled põhimõttelage tuulelipp, siis taktikaliselt oleks mõistlikum valida kõigist võimalikest esindamiseks välja seisukohad, millel juba on suure enamuse toetus, aga mitte tõsta esile riskantseid ja tugevat vastuseisu tekitavaid punkte. Aga Trump poleks Trump, kui ta nii teeks.