Pullerits näeb taekwondo’d, poksi, maadlust ja judot kasulikemate spordialadena, sest nendega saab arvete klaarimisel teistele tuule alla teha. Sellest loogikast lähtudes peaks tennis ja golf olema äärmiselt praktilised, sest piisab vaid pagasiruumist treeningvarustuse ehk reketi või golfikepi haaramisest ning ühest osavast hoobist, et paharettidele koht kätte näidata. Jalakäimist jääb meil niikuinii aina vähemaks ning ilmselt ei ole kaugel ka aeg, mil eurodirektiivides on kohustusliku turvavarustusena kirjas turvavöö, õhkpadi, golfikepp ja pesapallikurikas. Pealegi on tennisistid, golfimängijad ja vehklejad hoopide jagamisel kogenumad.
Pulleritsu hinnangul on iluvõimlemine sobimatu, sest see edendab anoreksiat ja buliimiat. Millal te nägite aga viimati ülekaalulist jalgratturit või kiirjooksjat? Või kas me peaksime hoopis teadlikult edendama ülekaalulisust?
Nõus, kiiruselt on see vabaujumise järel teisel kohal ja energiat kulutab tõesti liiga palju. Liigitame selle siis ilusate ja ägedate spordialade valdkonda, millel praktiline väärtus puudub.
Minu jaoks tundus kummaline, et 50 kilomeetrit käimist on kasulik spordiala, sest see annab jõudu, et minna matkale, aga 40 kilomeetrit jooksu on ajaloost pärit mõttetus, sest on olemas ka autod ja bussid. Et spordiala tunduks vähegi asjalikum, kujutleme siis maratonijooksjaid matkal jooksmas, ah?
Lauatennis arendab eelkõige kiiret mõtlemist ning käte ja silmade koostööd. Jällegi eluliselt vajalik oskus paljukardetud konfliktisituatsioonides.
Selleks, et ujuda (mis on Pulleritsu jaoks üks väheseid kasulikke spordialasid), on vaja kõigepealt vette saada. Sorry, Priit, aga iga kord ei ole võimalik vette jalutada. Ja mõnikord tulebki päris kõrgelt hüpata. Oskuslikud hüppajad valitsevad end vees üleüldiseltki paremini. Kui pidada spordiala ohtlikuks jaanipäeval purjutajate tõttu, siis kindlasti ei jää sellele alla purjus peaga poksimine või jalgrattasõit.