Mõneti on otsusega ootamine isegi tänapäevase lääne elukorralduse paratamatus, sest valikuvõimalusi on lõpmatu hulk ning toiduahela kõige kõrgemas otsas on see, kes valdab infot. Ja info kogumiseks lähebki aega vaja. Ent otsustamisega lõputult oodata ei saa, sest konkurendid ja tähtajad ei oota.
Enam kui kaks aastat Reformierakonna esimehe ja peaministri rollis olnud Taavi Rõivas ei kipu mängu otsustavalt enda peale võtma ega liidrirolli kandma. Vähemasti nõnda paistab see väljapoole. Nii on see olnud hulgas koalitsioonis pingeid tekitanud olukordades alates võimuliidu raskest sünnist. Poliitilises sundseisus on mängumaa ära jagatud, fookust sageli pole. Ja nii valitsus mõnikord lihtsalt tiksub.
Rõivas on korduvalt rääkinud vajadusest seada prioriteete ja sellele on raske vastu vaielda. «Ka väikestes küsimustes peab lõpuks lahendus saabuma,» rääkis Rõivas aasta alguses Vikerraadio saates «Stuudios on peaminister». «Mul ei ole vaja malakaid, millega kellegi suunas äiata, mul on vaja teha suurtes, olulistes küsimustes Eestile kasulikke otsuseid.»
On tõepoolest olemas suured küsimused ja väikesed küsimused. Kuid isegi kui küsimused on väikesed, ei saa neid ära teha tulevate asjade nimekirjas lõputult viimaseks tõsta. Saatan peitub tihti detailides. Kivi kinga sees pole võrreldav liigese nihestamisega, ent kui seda välja ei raputa, võib inimene lõpuks lompama hakata.
Üks niisugune hõõruja on siiani kestev poliitiline (kome)jant valitsuses Euroopa Kontrollikoja liikme nimetamise ümber. See on piinlik. Samasugust mustrit võib näha Reformierakonna presidendikandidaadi nimetamises. Sel nädalal erakonna juhatuses juhtunu paistab ebameeldiv ja ohtlikki.