Prantsusmaa pinnal kiiresti üksteise järel toimunud rünnakud, alates veoautorünnakust Nice’is Bastille’i päeval kuni 15 päeva hiljem toimunud 84-aastase Jacques Hameli tapmiseni, mille eest on vastutuse võtnud Islamiriik, on murettekitavaks märgiks, et IS on tugevdanud strateegiat, mida tuntakse «metsluse taltsutamise» nime all ning et Prantsusmaa on nende «kurjade jõudude» vastases võitluses peamiseks sihtmärgiks.
Saanud oma nime 2004. aasta brošüürist, mis mõjutas Al Qaeda Iraagi haru tegevust aastatel 2005-2007, propageerib «metsluse taltsutamine väsimatut vägivalda ja pidevaid tapatalguid selleks, et vaenlast hirmutada ja väsitada. See tähendab, et IS peab nii psühholoogilist kui militaarset sõda, millega kaasnevad rünnakud igal pool ja igal ajal, et destabiliseerida rahvastikku kõigis riikides. See toob kaasa «laineoperatsioonid», mis ei lõpe kunagi ning süvendavad rahvamasside hirmu.
See vaade põhineb binaarsel maailmavaatel, milles halastamatud ja püsimatud «jumalasõdalased» tahavad hävitada «kurjuse jõude». Selles binaarses nägemuses pole Lääneriigid ainult sõjaväelisteks vaenlasteks, vaid tegemist on kurjuse kehastusega, mille moraal, poliitiline korruptsioon ning valimatud ja moraalitud eluviisid ohustavad moslemeid kõikjal – nii lääneriikide demokraatiates kui moslemite enamusega riikides, mille juhid on läänestunud ja korrumpeerunud.
Sellisel juhul ei ole Lääs enam geopoliitiline mõiste, vaid hoopis sõna, mida kasutatakse kultuuride, valimatute eluviiside ja ateismi, aga ja kristluse ja judaismi kirjeldamiseks, mis on ohuks «puhtale» islamile kõikjal.
Ilmalikkuse kaitsmine
Prantsusmaal on selles maailmavaates eriline positsioon, sest riigi ranget ilmalikkust – laïcité’d – iseloomustab väga piiratud tolerantsus religioossete märkide suhtes avalikus ruumis. Selle tulemusel on kujunenud trendiks sundida enamik islami praktikatest, eriti riietumisreeglid, erasfääri. Samal ajal ollakse leebed mõningate katoliiklike märkide ja nunnarüüde osas, mida sageli Prantsuse kultuuriga seostatakse. See on irooniline, sest laïcité loodi riigi- ja kirikuvõimu lahutamise ajal 1905. aastal ja oli kavandatud katoliku kiriku kurikuulsa võimu allasurumiseks.