Erdoğani sõnul on võitlus riigivastastega terav ja alles algusfaasis. Selliseid avaldusi, nagu ka nädalapäevade jooksul kinni peetud ligi 10 000 peamiselt sõjaväelase, kohtuniku ja prokuröri ning vallandatud kümnete tuhandete õpetajate, professorite, riigiametnike, luuretöötajate, ajakirjanike ja teiste saatust, tuleb tähelepanelikult jälgida.
Kui kõik need inimesed oleksid tõesti riigipöörajad, ei saaks Erdoğanile midagi ette heita. Riigireetureid karistatakse karmilt ka lääneriikides, mis on sündmustele Türgis reageerinud korralekutsuva vaikse köhatusega. Seadused peaksid igaüht neist kinnipeetutest kaitsma riigivõimu omavoli eest, kuid ajaloost leiab hoiatavaid näiteid.
Tahaks loota, et jaht Güleni liikumisele ei hakka meenutama Nõukogude Liidu võitlust olematute spionaažikeskustega. Selliste väljamõeldud organisatsioonide nagu Poola Sõjaväelise Organisatsiooni «liikmete» jälitamiseks, kinnipidamiseks ja süü tõestamiseks piisas vaid telefoniraamatust leitud poolapärasest nimest või palvehelmestest taskus.
Tahaks loota, et süüdistusi ei hakata koostama kaustade kaupa, nagu tehti Nõukogude Liidus, kus üheainsa päevaga võis langetada otsuse tuhandete inimeste saatuse kohta. Nn kaustade meetodi järgi koguti tuhanded aruanded kausta, sellele märgiti soovitud karistus ning saadeti Moskvasse, kus see kinnitati formaalselt allkirjadega.
Paljudel juhtudel olid ohvrid maetud nimetusse massihauda juba enne, kui kaustad nende süüasjadega Moskvas üle vaadati. Lõpuks saabus toimikuid sellises tempos, et neid ei suudetud läbi vaadata ning NKVD-le anti õigus ilma formaalsusteta süüdi mõista, tappa ja asumisele saata. Kõik riigi julgeoleku nimel.