-Publitsistikas olete asunud leppimatule seisukohale Venemaa võimu suhtes. Kuidas vaatate praegu Venemaal toimuvale?
Mul on väga valus, justkui omaenda vanemate pärast. Maa jääb ju ometi sinu vanemaks ja tahaks tema üle uhkust tunda. Aga kui pole millegi pärast uhkust tunda, vastupidi, sind haarab häbitunne, vaat siis on väga valus.
Loomulikult on inimestest kahju. Haritud inimesed ei jõua kuidagi ära oodata, mil lahkub Kremlist see «patsaan». Ma olen teda vihanud esimesest minutist peale ja samuti ei jõua ära oodata, mil ta lahkub. Probleem aga jääb. Ta on näitleja, kes etendab tsaari rolli. Venemaal mängitakse lõputult üht ja sedasama näidendit ja iga näitleja annab sellesse rolli midagi enda poolt.
Rahvas aga, kes vaikis selles etenduses, vaikib ka praegu ja jääbki vaikima. Tema peamine ülesanne on lakkuda tsaari saapaid ja see ei muutu kunagi. Üks põlvkond vahetub aina teisega ja lõik lakuvad.
-Teie arvates tunneli lõpus valgust ei paistagi?
Ma lootsin väga, et kõik muutub, kui algas perestroika. Ma tundsin esimest korda, et ei ole oma maal mitte spioon, vaid kodanik. See oli täiesti millegagi võrreldamatu, imeline tunne, vene inimesele midagi senitundmatut. Ma mõistsin, et seda maad tuleb muuta ja et minust sõltub, kas ta muutub või mitte. Ma läksin tööle kooliõpetajana, nägin nii palju vaeva, kui ainult suutsin.