Kui hakata vaatama sisusse, siis tuleb välja, et on üsna palju asju, mida poliitikakujundajad saavad teha, et start-up’e tekiks ja nad arendaksid oma ideid Euroopas ja kasvaksid siin ka suureks.
Kapitalile ligipääs
Esiteks, üks peamisi idufirma arenemise takistusi on keeruline ligipääs kapitalile. Kui pangast laenu saamiseks on vajalikud ulatuslikud tagatised, siis selliseid tagatisi iduettevõtjal pakkuda ei ole. Kapitaliturgude elavdamiseks tuleb oluliselt lihtsustada reegleid kapitalile ligipääsuks. Paradoksaalne on, et Euroopas tegelikult raha on, aga see lihtsalt ei jõua nendeni, kes seda vajavad. Praegu on lihtsam leida finantseering Ameerikast, kui hakata tegelema Euroopa reeglitega. Turgude elavdamiseks peaks reformima nii nõudluse kui ka pakkumise poolt.
Riigihanked
Teiseks, riigid ja poliitikakujundajad saavad ise olla eeskujuks, valides ja arendades ise uuenduslikke ideid. Nimelt on paigas riigihanke reeglid, mis näevad ette parima pakkumise valimisel ka võtta arvesse innovatsioonikriteeriumi. Euroopa Komisjoni tehtud uuring näitas paraku, et paljud vähem arenenud riigid (sh ka Eesti) lähevad kergema vastupanu teed ja valivad lihtsalt odavaima pakkumise, sest näiteks innovatsioonikriteeriumi arvestamine nõuab subjektiivsust, mis on alati vaieldav.
Lisaks innovatsioonikriteeriumi rakendamisele on oluline ka riigihangete osadeks jaotamine, sest just väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted, kellele Euroopa majandus baseerub, ei saa suurte hangete puhul osalemise võimalust.
Avatud andmed
Kolmandaks, arvestades, et elame informatsiooniajastul, siis andmed on need, mille põhjal saab luua uusi lahendusi ja arendada teenuseid, mis inimeste elu lihtsamaks teevad. Seetõttu on oluline, et valitsuste poolt kogutud andmed oleksid avatud andmed (open data) ja valitsuste pakutud lahendused oleksid avatud lahendused, millele start-up’id saaksid ehitada uusi ideid.