Donald Trumpi impeeriumisse kuulub sadu kinnisvaraobjekte kogu maailmas. Trumpi nime kandvad tornid ehivad Manhattanit, Floridat, Koread, Aserbaidžaani, Dubaid, Mehhikot ja Panamat. Trumpi hasartmänguasutused toovad talle muinasjutulist tulu. Tema isiklik vara arvatakse ulatuvat nelja miljardi dollarini. Pole mingi ime, et Ameerikas, kus miljonäristaatus on alati sümboliseerinud edukust, peetakse Donald Trumpi juba ammu rahvuskangelaseks. Pealegi on ameeriklased rahvas, kes on üles kasvanud teleseriaalide ja jutusaadete varal.
Seepärast on Donald Trump kui arvukate telesaadete kangelane ja saatejuht ammugi muutunud miljonite ameeriklaste pereliikmeks. Nii astuski Donald Trump lihtsalt teleekraanilt ja reklaamplakatitelt valimisvõitluse tribüünile.
Arvatavasti ei olnud Donald Trumpil päris presidendivalimiste kampaania algul tõsiseid plaane. Sellest annab aimu tema väga tagasihoidlik valimiseelarve: Donald Trumpil 50 miljonit, Hillary Clintonil aga 180 miljonit dollarit. Küllap pidas Donald Trump osalemist presidendivalimistel lihtsalt oma uute kommertsprojektide võimsaks reklaamikampaaniaks. Seepärast ei hakanud Trump looma ka professionaalsetest poliittehnoloogidest meeskonda, piirdudes ainult oma väimehe Jared Kushneri abiga, kes kirjutas talle kõnesid. Aga süües kasvab isu.
Kampaania algul sai Trump ootamatult valijate väga korraliku toetuse New Hampshire’i, Lõuna-Carolina ja Nevada eelvalimistel. 1. märtsil, nõndanimetatud superteisipäeva ajal, pälvis Donald Trump võidu üheteistkümnest osariigist seitsmes ning temast sai Vabariikliku Partei peamine soosik.
Trumpi ees hakkas terendama Valge Maja kontuur, mis muutus iga eelvalimisega aina kindlapiirilisemaks. Nii leidis Donald Trump, et USA presidendi amet kulub talle kenasti ära tema suurseriaalis «Donald T. elu». Ja nagunii on see suurepärane viis tõmmata piiramatult investeeringuid oma kommertsprojektidesse: bränd «Mister president» on palju väärtuslikum kui pelk «Mister Trump».